Pažaislio muzikos festivalis kviečia į du išskirtinius koncertus

Pirmasis liepos savaitgalis sukvies Pažaislio muzikos festivalio publiką į du išskirtinius koncertus.
Andrius Bialobžeskis
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Liepos 7 d., šeštadienį, 17 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje programą „Virility. Keturių žaidimas“ publikai dovanos keturi solidūs vyrai: tekstų autorius Viktoras Gerulaitis, aktorius Andrius Bialobžeskis, violončelininkas Lionius Treikauskas bei universalus muzikantas iš Šveicarijos Bruno Bieri.

Viktoras Gerulaitis
Viktoras Gerulaitis
© Organizatorių nuotr.

Liepos 8 d., sekmadienį, 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje susitiks du išskirtiniai pianistai: svečias iš Indijos bei Didžiosios Britanijos Fali Pavri ir publikai gerai pažįstamas universalusis pianistas Petras Geniušas.

„Virility“ lotyniškas terminas, apibūdinantis platų teigiamų vyro, vyriškumo charakteristikų spektrą. Lotynų kalbos žodis „Virile“ galėtų būti verčiamas kaip „pasižymintis galia ir jėga“. Ši charakteristika dažniausiai asocijuojasi su energija, sveikata, įžvalgumu bei tvarka, o išoriniai vyriškos lyderystės požymiai tvirtas stotas ir vešli barzda pastebimi dar senovės Graikijos kultūriniame palikime. Koncerto metu vyriškoji ketveriukė nagrinės moterų ir vyrų sąsajas, kurios dažnai atrodo sudėtingos ir painios, kartais apsimestinės, o kartais tikros. Aktorių balsai, violončelės stygų gaudimas, alpių rago, egzotiško instrumento hango bei obertoninio dainavimo sąskambiai čia susilies į vingiuotą, kupiną kontrastų, bet vientisą skrydį, vedantį nežinia kur. Atlikėjai intriguodami klausia, kaip galėtų vadintis tokio kelio rodyklė ir apie ką ji meluotų?

Bruno Bieri.
Bruno Bieri.
© Organizatorių nuotr.

Fortepijoninio muzikavimo gerbėjai neturėtų praleisti progos apsilankyti koncerte „Pokalbiai be žodžių“ ir išgirsti pianistą F.Pavri, kurį muzikos kritikai vadina „žėrinčiu atlikėju, kvėpuojančiu muzika visomis poromis, turinčiu pilną galvą idėjų ir pasižyminčiu fenomenaliu sceninio vyksmo kontroliavimu.“

Lionius Treikauskas
Lionius Treikauskas
© Organizatorių nuotr.

P.Geniušo bendramokslis iš studijų Maskvos Piotro Čaikovskio konservatorijoje laikų F.Pavri per ilgus metus susikrovė didžiulį žinių bagažą, leidžiantį jam mėgautis tarptautine solisto, kamerinės muzikos atlikėjo bei pedagogo karjera. Jo atliekama muzika skambėjo ansambliuose su violončelininkais M.Rostropovičiumi, Davidu Geringu, Timu Gillu, smuikininkais Nicola Benedetti, Ilja Gringoltsu, daugybe žinomų kvartetų bei ansamblių, solistų instrumentininkų bei vokalistų. F.Pavri yra fortepijoninio trio „Rembrandt Piano Trio“ narys, aktyviai koncertuoja duetu su savo žmona, violončelininke Naomi Boole-Masterson. Viena iš pianisto aistrų šiuolaikinė muzika.

Fali Pavri
Fali Pavri
© Organizatorių nuotr.

Bendradarbiaudamas su žinomais įvairių šalių kompozitoriais, jis atliko ne vieno kūrinio pasaulines premjeras, o jo įrašytuose albumuose taip pat dažnai skamba šiuolaikinė muzika. Kaip teigia žiniasklaida, „F.Pavri pianistas, suvokiantis geros kamerinio muzikavimo sielą, pusiausvyrą ir paslaptis“.

Petras Geniušas
Petras Geniušas
© Organizatorių nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Venesueliečiui Pacho Floresui koncerte paklus net dešimt trimitų

Pacho Floresas iš Venesuelos į Kristupo vasaros festivalį atsiveža du lagaminus trimitų. Net dešimties instrumentų tembrus bei technines galimybes jis pademonstruos liepos 15-ąją Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Antrąjį liepos savaitgalį Pažaislio muzikos festivalis klausytojus džiugins trimis koncertais

Liepos 12 d., ketvirtadienį, 19 val. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje vargonuos iš Vokietijos atvykęs Franz Wassermann, Liepos 13 d., penktadienį, 19 val. Pociūnų aerodrome siautės svečių iš Vokietijos kolektyvas – saksofonų kvartetas „Blattwerk“, o Liepos 15 d., sekmadienį, 16 val. Gelgaudiškio dvare skambės iš Jungtinių Amerikos valstijų į Tėvynę sugrįžusios dainininkės Jūratės Švedaitės-Waller ir pianistės Audronės Kisieliūtės parengta programa.

„Okata“ – nuo muzikinių televizijos projektų iki modernios liaudies muzikos grupės

Kristupo festivalį šiemet drebins „Okata“ – liaudies muziką moderniai atliekanti grupė.

Nepralenkiam gitaristui Joscho Stephanui pripažinimą pelnė autentiškas skambesys

Liepos 12 d. Kristupo vasaros festivalyje koncertą surengs gitaros virtuozas Joscho Stephanas iš Vokietijos. Pelnęs „čigoniškojo džiazo ateities“ bei legendinio Django Reinhardto įpėdinio titulą, atlikėjas koncerte „Gypsy jazz“ pradžiugins visus, mėgstančius skoningas improvizacijas, įtraukinačias melodijas, muzikinę įtaigą bei ekstremalų virtuoziškumą.

Norite pasijusti laiminga? Eikite!

Ilgesnį laiką einant, būnant gamtoje, nepersekiojamam telefonų skambučių ir neskiriant dėmesio virtualiam aš personažui, sistema persikrauna ir daug kas atrodo visiškai kitaip.

Vienu metu viso pasaulio lietuviai giedos Tautišką giesmę: telkiasi draugai, šeimos, bendruomenės

Liepos 6 dieną lygiai 21 valandą vietos laiku lietuviai visame pasaulyje giedos Tautišką giesmę.

Didi diena Kaunui - pilies kieme stojo didingas „Laisvės karys“ („Vytis“)

Ketvirtadienio vakarą Kauno pilies kieme tūkstančių kauniečių bei šimtų kviestinių svečių akivaizdoje atidengta „Laisvės kario“ skulptūra, populiariai vadinama „Vyčiu“, atkeliavusi iš Ukrainos praėjusį savaitgalį ir pastatyta ant iš anksto jai parengto pjedestalo.

Gitaristo Joscho Stephano sėkmės paslaptis – mėgstamos veiklos ir šeimyninio gyvenimo dermė

Čigoniškojo džiazo ateitimi vadinamas Joscho Stephanas iš kitų gitaristų ryškiai išsiskiria savo virtuoziškumu, muzikine vaizduote ir scenine laisve.

Pažaislio muzikos festivalis kviečia į du išskirtinius koncertus

Pirmasis liepos savaitgalis sukvies Pažaislio muzikos festivalio publiką į du išskirtinius koncertus.

Ilgąjį liepos savaitgalį Palangą drebins stiliaus ir grožio fiesta „Šopturgis“

Ilgąjį liepos savaitgalį, 6-7 dienomis vasaros sostinė Palanga kvies atsinaujinti ir apsilankyti stileivų pamėgtoje mados ir grožio fiestoje „Šopturgis”. Pačioje kurorto širdyje, Basanavičiaus gatvėje esančiame Vasaros parke, lankytojų lauks geriausi Lietuvos kūrėjai, kurie padės „apsišopinti” nuo galvos iki kojų.