Nepralenkiam gitaristui Joscho Stephanui pripažinimą pelnė autentiškas skambesys

Liepos 12 d. Kristupo vasaros festivalyje koncertą surengs gitaros virtuozas Joscho Stephanas iš Vokietijos. Pelnęs „čigoniškojo džiazo ateities“ bei legendinio Django Reinhardto įpėdinio titulą, atlikėjas koncerte „Gypsy jazz“ pradžiugins visus, mėgstančius skoningas improvizacijas, įtraukinačias melodijas, muzikinę įtaigą bei ekstremalų virtuoziškumą.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

J. Stephanas yra nepaprastai muzikalus atlikėjas, perpratęs čigoniškojo džiazo grojimo subtilybes, gebantis puikiai improvizuoti ir į uždegančias kompozicijas skoningai įpinti populiariosios, klasikinės, klezmerių muzikos elementus, taip išgaudamas autentišką, tik jam būdingą skambesį.


Organizatorių nuotr.

„Man patinka tai, ką darau. Visada bandau sujungti čigoniškąjį džiazą su kitais stiliais, pavyzdžiui klezmerių muzika. Maždaug iki 25 – erių siekiau tapti tokiu kaip Django, tačiau pamažu atėjo suvokimas, jog publikai patinka būtent tai, kaip groju aš. O aš daug dalykų dariau kitaip. Manau, kad būtent tuomet atsipalaidavau ir pradėjau iš tikrųjų muzikuoti – taip, kaip jaučiu bei girdžiu“, – atskleidė interviu interneto portalui „JazzBluesNews.Space“.

2010 m. išleistą debiutinį muzikanto albumą, žurnalas „American Guitar Player“ titulavo mėnesio albumu. Vėliau pasirodę J. Stephano įrašai taip pat pelnė puikius įvertinimus ir nutiesė kelią į tarptautinį pripažinimą. Naujausią savo albumą „Guitar Heroes“ gitaristas įrašė su muzikos pasaulio autoritetais, tarp kurių - T. Emmanuel, B. Lagrene, S. Rosenberg, įkvepiantys J. Stephano muzikinę veiklą.

Pasukti muzikos keliu gitaristą įkvėpė jo tėvas, turėjęs savo grupę. Viename interviu J. Stephanas pripažino, jog būtent tai jam tapo akstinu išmokti groti ir pačiam. Atlikėjas norėjo mokytis groti būgnais, bet tėvas pamanė, kad sūnui labiau tiktų gitara.

Išmokęs groti, J. Stephanas susidomėjo 1930 m. atsiradusiu čigoniškojo džiazo stiliumi, kurio pradininkas buvo legendinis džiazo gitaristas Django Reinhardt. Viena iš europietiško džiazo atmainų, čigoniškasis džiazas, pasižymi savita grojimo maniera, kuriai būdingi virtuoziški pasažai, itin greitas tempas. Publiką šis stilius greitai pakeri, nes skatina šokti, užkrečia gera nuotaika. Vis tik techniškai atlikti jį sudėtinga - reikia greito mąstymo, puikios atlikimo technikos, gyvybės ir dinamikos.

Liepos 12 d., ketvirtadienį, 19 val. įtraukiančiame koncerte „Gypsy jazz“ savo muzikalumą demonstruos gitaros korifėjus Joscho Stephanas drauge su smuikininku Sebastianu Reimannu, ritminės gitaros atlikėju Svenu Jungbecku, kontrabosininku Stefanu Bergreriu. Pasirodymas vyks VGTU „LinkMenų fabrike“, programoje skambės D. Reinhardt, J. Stephan, J. Kern ir kt. kompozicijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Venesueliečiui Pacho Floresui koncerte paklus net dešimt trimitų

Pacho Floresas iš Venesuelos į Kristupo vasaros festivalį atsiveža du lagaminus trimitų. Net dešimties instrumentų tembrus bei technines galimybes jis pademonstruos liepos 15-ąją Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Antrąjį liepos savaitgalį Pažaislio muzikos festivalis klausytojus džiugins trimis koncertais

Liepos 12 d., ketvirtadienį, 19 val. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje vargonuos iš Vokietijos atvykęs Franz Wassermann, Liepos 13 d., penktadienį, 19 val. Pociūnų aerodrome siautės svečių iš Vokietijos kolektyvas – saksofonų kvartetas „Blattwerk“, o Liepos 15 d., sekmadienį, 16 val. Gelgaudiškio dvare skambės iš Jungtinių Amerikos valstijų į Tėvynę sugrįžusios dainininkės Jūratės Švedaitės-Waller ir pianistės Audronės Kisieliūtės parengta programa.

„Okata“ – nuo muzikinių televizijos projektų iki modernios liaudies muzikos grupės

Kristupo festivalį šiemet drebins „Okata“ – liaudies muziką moderniai atliekanti grupė.

Nepralenkiam gitaristui Joscho Stephanui pripažinimą pelnė autentiškas skambesys

Liepos 12 d. Kristupo vasaros festivalyje koncertą surengs gitaros virtuozas Joscho Stephanas iš Vokietijos. Pelnęs „čigoniškojo džiazo ateities“ bei legendinio Django Reinhardto įpėdinio titulą, atlikėjas koncerte „Gypsy jazz“ pradžiugins visus, mėgstančius skoningas improvizacijas, įtraukinačias melodijas, muzikinę įtaigą bei ekstremalų virtuoziškumą.

Norite pasijusti laiminga? Eikite!

Ilgesnį laiką einant, būnant gamtoje, nepersekiojamam telefonų skambučių ir neskiriant dėmesio virtualiam aš personažui, sistema persikrauna ir daug kas atrodo visiškai kitaip.

Vienu metu viso pasaulio lietuviai giedos Tautišką giesmę: telkiasi draugai, šeimos, bendruomenės

Liepos 6 dieną lygiai 21 valandą vietos laiku lietuviai visame pasaulyje giedos Tautišką giesmę.

Didi diena Kaunui - pilies kieme stojo didingas „Laisvės karys“ („Vytis“)

Ketvirtadienio vakarą Kauno pilies kieme tūkstančių kauniečių bei šimtų kviestinių svečių akivaizdoje atidengta „Laisvės kario“ skulptūra, populiariai vadinama „Vyčiu“, atkeliavusi iš Ukrainos praėjusį savaitgalį ir pastatyta ant iš anksto jai parengto pjedestalo.

Gitaristo Joscho Stephano sėkmės paslaptis – mėgstamos veiklos ir šeimyninio gyvenimo dermė

Čigoniškojo džiazo ateitimi vadinamas Joscho Stephanas iš kitų gitaristų ryškiai išsiskiria savo virtuoziškumu, muzikine vaizduote ir scenine laisve.

Pažaislio muzikos festivalis kviečia į du išskirtinius koncertus

Pirmasis liepos savaitgalis sukvies Pažaislio muzikos festivalio publiką į du išskirtinius koncertus.

Ilgąjį liepos savaitgalį Palangą drebins stiliaus ir grožio fiesta „Šopturgis“

Ilgąjį liepos savaitgalį, 6-7 dienomis vasaros sostinė Palanga kvies atsinaujinti ir apsilankyti stileivų pamėgtoje mados ir grožio fiestoje „Šopturgis”. Pačioje kurorto širdyje, Basanavičiaus gatvėje esančiame Vasaros parke, lankytojų lauks geriausi Lietuvos kūrėjai, kurie padės „apsišopinti” nuo galvos iki kojų.