Mikė Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdoje

Kovo mėnesį Klaipėdos dramos teatre – spektaklio visai šeimai premjera: režisieriaus Pauliaus Tamolės „Pūkuotuko pasaulis“ pagal to paties pavadinimo britų rašytojo A. A. Milne‘o pasaką.
© A. Kubaičio nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Paskutiniai paruošiamieji darbai spektakliui vyko šventinę Kovo 11 dieną: režisierius, vaizdo projekcijų režisierius Tomas Smulkis ir operatorius Vytautas Jurevičius motoriniu laivu plaukė Danės upe ir filmavo vaizdus spektakliui. Su teatru maloniai bendradarbiavo Klaipėdos miesto savivaldybė ir policija; trumpam buvo sustabdytas eismas ir pakeltas Pilies tiltas – kad galėtų praplaukti „Pūkuotuko laivas“.

Mikė Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdoje
© A. Kubaičio nuotr.

Pagal režisieriaus ir kūrybinės komandos sumanymą, Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdos mieste, o Mikė gyvens teatre – teatras ir bus jo „giria“. Su režisieriumi darbuojasi scenografė, kostiumų dailininkė Lauryna Liepaitė (jie adaptavo kūrinį scenai), kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, kino režisierius klaipėdietis Tomas Smulkis. Žiūrovai pamatys aktorius Artūrą Lepiochiną (Mikė), Karoliną Kontenytę (Paršelis), Rimantą Pelakauską, Reginą Arbačiauskaitę, Simoną Šakinytę, Donatą Stakėną. O pasakotojo balsas, kuriuo seks pasakos žiūrovai ir kuris žiūrovams seks pasaką, - visiems gerai pažįstamo ir pasiilgto maestro Vytauto Paukštės.

Sausį teatre įvyko „Pūkuotuko pasaulio“ kūrybinės dirbtuvės, jose dalyvavo 5-10 metų vaikai su tėveliais: bendraudami su jais kūrėjai sužinojo, kokios Klaipėdos vietos įsimintiniausios Klaipėdoje, o vaikai jas piešė. Ryškiausius jų įspūdžius matysime spektaklyje. Žiūrovai sėdės ne salėje kaip įprasta, bet pačioje veiksmo erdvėje, tarsi „girioje“, bus apsupti vaizdų ir garsų. Garsine spektaklio atmosfera rūpinasi kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, kartu su režisieriumi kūrusi garsinį apipavidalinimą spektakliui „Be skambučio“ (2017).

Spektaklio kūrėjus miesto istorijos klausimais konsultavo Klaipėdos pilies muziejaus istorikai, bendradarbiavo ir Jūrų muziejaus darbuotojai. Pasak scenografės, jie pasirinko rodyti miesto vietas ir pastatus, išlikusius po 1854 m. Klaipėdos Didžiojo gaisto ir smarkiai nesikeitusius – būtent po jo susidarė toks senamiesčio vaizdas, kokį matome dabar. Tad po spektaklio tėvams ir mokytojams bus puiki proga su vaikais pasidomėti miesto istorija, daugiau sužinoti apie dėmesį patraukusius pastatus, galbūt užsukti į muziejų. Spektaklis nuo pačios kūrimo pradžios – interaktyvus ir edukacinis.

Režisierius Paulius Tamolė, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre drauge su Lauryna Liepaite sukūręs vaikų pamėgtą spektaklį „Raudonkepurė“ pagal J. Pommerat pjesę (2016 m.) kviečia į spektaklį ateiti visą šeimą ir patirti nuotykių Pūkuotuko pasaulyje: pažinti Klaipėdą jo ir jo draugų akimis. Jauniesiems spektaklio kūrėjams labai svarbus bendradarbiavimas ir bendravimas, šia nuotaika jie užkrėtė teatro komandą, subūrė ir sudomino ne tik tėvus su vaikais, bet ir skirtingų kartų aktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Eugenijus Chrebtovas: aukščio baimę padeda įveikti mintys apie raibuliuojantį ežerą

Kas bendra tarp Giuseppe‘s Verdi operos „Don Karlas“ ir aukščio baimės? Išvydę režisieriaus Günterio Krämerio „Don Karlo“ pastatymą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre žiūrovai to nebeklausia. O kai kurie solistai su aukščio baime šiame spektaklyje grumiasi iki šiol.

Įtempto, įtraukiančio filmo centre – šeimos santykiai skyrybų proceso metu

Dalijamės Edvino Pukštos Paryžiuje darytu interviu su atidarymo filmo „Sūnaus globa“ režisieriumi Xavier Legrand‘u ir pagrindine aktore Léa Drucker.

Į Vilnių atvyksta Boriso Eifmano spektaklis, skirtas Piotrui Čaikovskiui

Choreografui Borisui Eifmanui Lietuvoje reklamos nebereikia: šalies baleto gerbėjai puikiai atsimena čia jo statytus spektaklius „Raudonoji Žizel“ ir „Rusiškasis Hamletas“.

Mikė Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdoje

Kovo mėnesį Klaipėdos dramos teatre – spektaklio visai šeimai premjera: režisieriaus Pauliaus Tamolės „Pūkuotuko pasaulis“ pagal to paties pavadinimo britų rašytojo A. A. Milne‘o pasaką.

„Post futurum“ fotografo Ožio akimis

Nuo ko Dievas ir Šėtonas pradeda kurti operą? Nuo reklamos. Chorui dainuojant „paparaciai, po paraliais“, į sceną išpuola jis – praeito šimtmečio fotografas su armonikėlę primenančia kamera ant išdidaus trikojo. Visgi būsimosios operos kūrėjams pozuoti greitai nusibosta, ir Dievas pramogaudamas paverčia fotografą Ožiu.

Šeimos finansų valdymo klaidos: kaip jų išvengti?

Jau šeštus metus padedu žmonėms (šeimoms) efektyviau organizuoti savo šeimos ar asmeninius finansus. Susiduriu su skirtingais žmonėmis, kurių veikla, pajamos, supratimas, požiūris ir patirtis labai skirtingi. Ir vis tik — visi jie turi vieną bendrą bruožą — finansų valdymo iššūkį šeimoje.

Spektaklio „Autonomija“ aktoriai apie režisierių ir vaidmenis

Kovo 9 ir 10 dienomis Jaunimo teatre įvyks pirmoji pavasario premjera – vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo spektaklis „Autonomija“.

MOTERS premjeroje – šešiems „Oskarams“ nominuota stilinga drama „Nematomas siūlas“

Ką veiksite kovo 8 d.? Žurnalas ir portalas MOTERIS kviečia į kiną – į išskirtinę stilingos romantinės ir labai moteriškos dramos „Nematomas siūlas“ premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė: kurdama signatarų aprangą įkvėpimo sėmiausi iš archyvinių nuotraukų

Kiek opera gali būti šiuolaikiška ir stilinga? Tai įvertinti operos gerbėjai galės jau rytoj. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre laukiama šimtmečio premjeros — valstybės atkūrimo šimtmečiui dedikuoto kūrinio “Post Futurum”. Jam kostiumus sukūrė ryškiausia šio meto šalies drabužių dizainerė Agnė Kuzmickaitė.

Nacionalinis diktantas vėl kviečia į lietuvių kalbos šventę

Šiemet norintys pasitikrinti lietuvių kalbos žinias vėl kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą. Jau vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet vyks penktadienį, kovo 2-ąją. 11.00 val. diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.