Mikė Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdoje

Kovo mėnesį Klaipėdos dramos teatre – spektaklio visai šeimai premjera: režisieriaus Pauliaus Tamolės „Pūkuotuko pasaulis“ pagal to paties pavadinimo britų rašytojo A. A. Milne‘o pasaką.
© A. Kubaičio nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Paskutiniai paruošiamieji darbai spektakliui vyko šventinę Kovo 11 dieną: režisierius, vaizdo projekcijų režisierius Tomas Smulkis ir operatorius Vytautas Jurevičius motoriniu laivu plaukė Danės upe ir filmavo vaizdus spektakliui. Su teatru maloniai bendradarbiavo Klaipėdos miesto savivaldybė ir policija; trumpam buvo sustabdytas eismas ir pakeltas Pilies tiltas – kad galėtų praplaukti „Pūkuotuko laivas“.

Mikė Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdoje
© A. Kubaičio nuotr.

Pagal režisieriaus ir kūrybinės komandos sumanymą, Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdos mieste, o Mikė gyvens teatre – teatras ir bus jo „giria“. Su režisieriumi darbuojasi scenografė, kostiumų dailininkė Lauryna Liepaitė (jie adaptavo kūrinį scenai), kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, kino režisierius klaipėdietis Tomas Smulkis. Žiūrovai pamatys aktorius Artūrą Lepiochiną (Mikė), Karoliną Kontenytę (Paršelis), Rimantą Pelakauską, Reginą Arbačiauskaitę, Simoną Šakinytę, Donatą Stakėną. O pasakotojo balsas, kuriuo seks pasakos žiūrovai ir kuris žiūrovams seks pasaką, - visiems gerai pažįstamo ir pasiilgto maestro Vytauto Paukštės.

Sausį teatre įvyko „Pūkuotuko pasaulio“ kūrybinės dirbtuvės, jose dalyvavo 5-10 metų vaikai su tėveliais: bendraudami su jais kūrėjai sužinojo, kokios Klaipėdos vietos įsimintiniausios Klaipėdoje, o vaikai jas piešė. Ryškiausius jų įspūdžius matysime spektaklyje. Žiūrovai sėdės ne salėje kaip įprasta, bet pačioje veiksmo erdvėje, tarsi „girioje“, bus apsupti vaizdų ir garsų. Garsine spektaklio atmosfera rūpinasi kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, kartu su režisieriumi kūrusi garsinį apipavidalinimą spektakliui „Be skambučio“ (2017).

Spektaklio kūrėjus miesto istorijos klausimais konsultavo Klaipėdos pilies muziejaus istorikai, bendradarbiavo ir Jūrų muziejaus darbuotojai. Pasak scenografės, jie pasirinko rodyti miesto vietas ir pastatus, išlikusius po 1854 m. Klaipėdos Didžiojo gaisto ir smarkiai nesikeitusius – būtent po jo susidarė toks senamiesčio vaizdas, kokį matome dabar. Tad po spektaklio tėvams ir mokytojams bus puiki proga su vaikais pasidomėti miesto istorija, daugiau sužinoti apie dėmesį patraukusius pastatus, galbūt užsukti į muziejų. Spektaklis nuo pačios kūrimo pradžios – interaktyvus ir edukacinis.

Režisierius Paulius Tamolė, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre drauge su Lauryna Liepaite sukūręs vaikų pamėgtą spektaklį „Raudonkepurė“ pagal J. Pommerat pjesę (2016 m.) kviečia į spektaklį ateiti visą šeimą ir patirti nuotykių Pūkuotuko pasaulyje: pažinti Klaipėdą jo ir jo draugų akimis. Jauniesiems spektaklio kūrėjams labai svarbus bendradarbiavimas ir bendravimas, šia nuotaika jie užkrėtė teatro komandą, subūrė ir sudomino ne tik tėvus su vaikais, bet ir skirtingų kartų aktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Asmeninė istorija: tikiuos, daugiau avarijų žiemą patirti neteks (2)

Žiema visuomet pateikia staigmenų. Bet ne visuomet tokių, kokių laukiame.

Kviečia sukurti ir išausti savo dizaino rankinę

Nauja erdvė Vokiečių gatvėje suburs baltiško dizaino gerbėjus.

„Stebuklas“: geriausias metų filmas sugrįžta į Lietuvos kino teatrus

Jau nuo šio penktadienio, birželio 22-osios, Lietuvos žiūrovai turės dar vieną galimybę didžiuosiuose šalies ekranuose išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“, triumfavusią šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose.

MO muziejaus prakalbintos Vilniaus skulptūros pradeda ketvirtąjį sezoną

2015 metais MO muziejus pristatė Vilniaus kalbančių skulptūrų projektą. Šiemet ketvirtasis sezonas atidarytas su nauju, šešioliktu pašnekovu – Lietuvos banko iniciatyva prakalbintu Vladu Jurgučiu.

Ketvirtąjį Pažaislio muzikos festivalio savaitgalį – išskirtiniai talentai

Ketvirtasis Pažaislio muzikos festivalio savaitgalis lydimas skaičiaus keturi – ketvirtoji savaitė, keturi koncertai, keturios išskirtinės koncertų erdvės.

Apie kūrybos laisvę ir didelės scenos baimę

Septintojo „Kūrybinio impulso“ išvakarėse Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras šokio bendruomenės atstovus pakvietė į atvirą diskusiją „Jaunųjų choreografų ugdymas: teatro misija ir objektyvios galimybės“.

LNOBT savo šimtmetį planuoja švęsti nauju „Traviatos“ pastatymu

Baigiančio sezoną Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas surengė spaudos konferenciją aukščiausiai iškilusioje teatro aikštelėje – po žydru dangumi ant skardinio stogo.

Spektaklis Vilniaus Katedros aikštę pavers futbolo aikštele

Naktį iš penktadienio į šeštadienį vyksiančios Kultūros nakties metu vilniečius ir miesto svečius stebins ypatinga premjera.

Jurgita Murauskienė: nuostatos ir rėmai – tik mūsų galvose, o festivalyje stengiamės juos griauti

Jau vos po kelių savaičių dvidešimt ketvirtasis Kristupo vasaros festivalis kvies sostinės gyventojus ir svečius į susitikimus su įdomiausiais pasaulio muzikais ir po bažnyčių skliautais, ir po vasaros dangumi, ir gamtos apsuptyje. Apie artėjantį festivalį kalbėjomės su jo meno vadove Jurgita Murauskiene.

„Sidabrinė gervė“ žada būti įdomus, šviesus ir linksmas reginys

Rytoj, birželio 13-osios vakarą, visi, besidomintys Lietuvos kultūriniu gyvenimu ir neabejingi šventiškoms ceremonijoms su ryškiais šalies veidais, kviečiami žiūrėti nacionalinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ tiesioginę transliaciją.