Kauno kino festivalis žiūrovus kviečia iš naujo atrasti ryšį su aplinkiniu pasauliu ir kinu

Po vienerių metų pertraukos sugrįžtantis jubiliejinis, dešimtasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks lapkričio 30 – gruodžio 13 dienomis Kaune, gruodžio 7 - 13 dienomis Vilniuje bei gruodžio 15 - 17 dienomis Panevėžyje.
Žanetė
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nekomercinio kino gurmanus džiuginantis festivalis grįžta su programa, kupina netikėtų atradimų, netradicinių renginių ir publikos mėgstamų susitikimų su kino kūrėjais.

Šių metų festivalio dėmesio centre – filmai, žiūrovus kviečiantys iš naujo atrasti ryšį su aplinkiniu pasauliu ir kinu. Pagrindinėje programoje gausu premjerų - pasaulinio garso kino festivalius apkeliavusių ir žiūrovus užkariavusių filmų, pirmąsyk rodomų Lietuvoje. Festivalyje bus rodoma naujausioji Lietuvos publikos mylimo prancūzų kino režisieriaus Bruno Dumonto juosta „Žanetė: Žanos d’Ark Vaikystė”, į legendinės herojės vaikystę žvelgianti miuziklo rėmuose. Festivalio publiką pakerės Tarptautinio Lokarno kino festivalyje sužibėję filmai „Keršto skonis” bei „Pareiga”, žvelgiantys į tradicijas bei skirtingų kartų santykį Dominikos Respublikoje ir Palestinoje.

Festivalis taipogi tęsia filmų, susijusių su lietuviškų šaknų turinčiomis asmenybėmis iš viso pasaulio liniją. Šiemet festivalis rodys dokumentinį filmą „Silvana“ apie garsiąją žemaitiškos kilmės Švedijos reperę, šiuolaikinio feminizmo ikoną ir žmogaus teisių aktyvistę Silvaną Imam. Šis filmas seka Silvaną nuo pradžių, atskleisdamas jos kelionę nuo niekam nežinomos reperės iki žmogaus teisių aktyvistės. Festivalyje taipogi svečiuosis lietuvių kilmės režisierius iš JAV Andrew Stasiulis, pristatysiantis savo debiutinį filmą „Įsakymai“, svarstantį šiuolaikinį karą, iš mūšio lauko persikėlusį į mūsų kasdienybę.

„Įsakymai“ - tai reakcija į karo mediaciją, po rugsėjo 11-osios užvaldžiusią televiziją, kiną ir kompiuterinius žaidimus, atsisakanti klasikinių žanro klišių. Stasiulis, dėstantis DePaul universitete Čikagoje, taipogi ves paskaitą ir dirbtuves apie karo ir medijų tematiką.

 Įsakymai
Įsakymai
© Organizatorių nuotr.

Žiūrovai taip pat bus kviečiami susipažinti su Lietuvoje mažai pažįstamu Kanados kinu. Pristatyti vieno ryškiausių pastarųjų metų avangardinio kino kūrinių „88:88” atvyksta Kanados kino pažiba režisierius Isiah Medina, kino kritikų tituluojamas eksperimentinio kino vizionieriumi. Tarptautinius Toronto bei Lokarno kino festivalius sužavėjęs filmas „88:88” - tai istorija apie šiuolaikinio Vinipego kasdienybę, jos grožį, skurdą ir neviltį, nufilmuota tiek profesionaliomis kino kameromis, tiek mobiliaisiais telefonais.

„Viena iš pagrindinių šių metų festivalio linijų – tai filmai, aktyviai nagrinėjantys socialinę tematiką ir reaguojantys į mus supantį pasaulį, - teigė festivalio direktorė Jurga Liutvinskienė. - Nors festivalio programa – itin įvairialypė, kupina tiek netradicinių renginių, eksperimentinio, žanrų rėmuose netelpančio filmų, tiek netikėtų klasikinio kino atradimų, jo misija išlieka ta pati – supažindinti publiką su filmais, apie kuriuos norisi diskutuoti netgi palikus kino teatrą”.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Tarptautinio akordeono festivalio uždaryme – rokeriškas armonikos siautulys

Šiemet gal kiek netikėtai Tarptautinio akordeono festivalio baigiamajame koncerte skambės diatoninė armonika.

Akordeono mistika: tarp avangardinės muzikos naujovių ir senovinės interpretacijų

Solidumo triumfas XX Tarptautiniame akordeono festivalyje – legendinio Stefano Hussongo rečitalis.

Išmaniosios televizijos paslauga, kurią galite susikurti patys

INIT savo klientams pristato dar išmanesnę televizijos paslaugą – nuo šiol bus galima žiūrėti ne tik tai, ką norite, bet ir kada norite.

Lietuvoje - trimito sensacija iš Italijos F. Bosso ir akordeonistas L. Biondini

Lapkričio 21 dieną 19 valandą šv. Kotrynos bažnyčioje laukia ypatingas renginys – XX Tarptautinio akordeono festivalio koncertas „Face to face“.

Baleto spektaklio premjeroje – individo ir jį kaltinančios minios santykiai

„Procesas“. Pradžia, arba Kodėl Franzas Kafka juokėsi rašydamas.

„Scanoramoje“ – grandiozinė „Stebuklo“ premjera

Šeštadienio vakarą „Scanoramos“ lankytojai sugužėjo į ilgai lauktą ir žiūrovų smalsumą jau kurį laiką kursčiusią nacionalinę Eglės Vertelytės režisuoto filmo „Stebuklas“ premjerą.

„Scanoramoje“ – dvi didelio dėmesio sulaukusios premjeros

Penktadienio vakaras „Scanoramos“ žiūrovams buvo itin dosnus.

Kalėdinė veganų mugė – ieškantiems gurmaniškų dovanų

Už kiek mažiau nei trijų savaičių – gruodžio 9 d. Vilniuje, sporto namuose „MyHero!” vyks veganams bei visiems augaline mityba besidomintiems skirtas renginys – kalėdinė mugė.

„Traviatoje“ – debiutas!

Eugenijus Chrebtovas debiutuoja „Traviatoje“.

Koncerte – muzika, gimusi po Paryžiaus dangumi, bet jam nepriklausanti

Atrodytų, kad persisotinusioje šou elementais šiuolaikinės muzikos scenoje lyg ir nebėra ką atrasti. Bet vis dėlto kartais iškyla išskirtinės kūrybinės asmenybės, kurios sujungia tolimus pasaulius į nerealų skambesį, akimirksniu persikelia iš užrašytos muzikos sferos į improvizacijos erdves.