Kauno kino festivalis žiūrovus kviečia iš naujo atrasti ryšį su aplinkiniu pasauliu ir kinu

Po vienerių metų pertraukos sugrįžtantis jubiliejinis, dešimtasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks lapkričio 30 – gruodžio 13 dienomis Kaune, gruodžio 7 - 13 dienomis Vilniuje bei gruodžio 15 - 17 dienomis Panevėžyje.
Žanetė
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nekomercinio kino gurmanus džiuginantis festivalis grįžta su programa, kupina netikėtų atradimų, netradicinių renginių ir publikos mėgstamų susitikimų su kino kūrėjais.

Šių metų festivalio dėmesio centre – filmai, žiūrovus kviečiantys iš naujo atrasti ryšį su aplinkiniu pasauliu ir kinu. Pagrindinėje programoje gausu premjerų - pasaulinio garso kino festivalius apkeliavusių ir žiūrovus užkariavusių filmų, pirmąsyk rodomų Lietuvoje. Festivalyje bus rodoma naujausioji Lietuvos publikos mylimo prancūzų kino režisieriaus Bruno Dumonto juosta „Žanetė: Žanos d’Ark Vaikystė”, į legendinės herojės vaikystę žvelgianti miuziklo rėmuose. Festivalio publiką pakerės Tarptautinio Lokarno kino festivalyje sužibėję filmai „Keršto skonis” bei „Pareiga”, žvelgiantys į tradicijas bei skirtingų kartų santykį Dominikos Respublikoje ir Palestinoje.

Festivalis taipogi tęsia filmų, susijusių su lietuviškų šaknų turinčiomis asmenybėmis iš viso pasaulio liniją. Šiemet festivalis rodys dokumentinį filmą „Silvana“ apie garsiąją žemaitiškos kilmės Švedijos reperę, šiuolaikinio feminizmo ikoną ir žmogaus teisių aktyvistę Silvaną Imam. Šis filmas seka Silvaną nuo pradžių, atskleisdamas jos kelionę nuo niekam nežinomos reperės iki žmogaus teisių aktyvistės. Festivalyje taipogi svečiuosis lietuvių kilmės režisierius iš JAV Andrew Stasiulis, pristatysiantis savo debiutinį filmą „Įsakymai“, svarstantį šiuolaikinį karą, iš mūšio lauko persikėlusį į mūsų kasdienybę.

„Įsakymai“ - tai reakcija į karo mediaciją, po rugsėjo 11-osios užvaldžiusią televiziją, kiną ir kompiuterinius žaidimus, atsisakanti klasikinių žanro klišių. Stasiulis, dėstantis DePaul universitete Čikagoje, taipogi ves paskaitą ir dirbtuves apie karo ir medijų tematiką.

 Įsakymai
Įsakymai
© Organizatorių nuotr.

Žiūrovai taip pat bus kviečiami susipažinti su Lietuvoje mažai pažįstamu Kanados kinu. Pristatyti vieno ryškiausių pastarųjų metų avangardinio kino kūrinių „88:88” atvyksta Kanados kino pažiba režisierius Isiah Medina, kino kritikų tituluojamas eksperimentinio kino vizionieriumi. Tarptautinius Toronto bei Lokarno kino festivalius sužavėjęs filmas „88:88” - tai istorija apie šiuolaikinio Vinipego kasdienybę, jos grožį, skurdą ir neviltį, nufilmuota tiek profesionaliomis kino kameromis, tiek mobiliaisiais telefonais.

„Viena iš pagrindinių šių metų festivalio linijų – tai filmai, aktyviai nagrinėjantys socialinę tematiką ir reaguojantys į mus supantį pasaulį, - teigė festivalio direktorė Jurga Liutvinskienė. - Nors festivalio programa – itin įvairialypė, kupina tiek netradicinių renginių, eksperimentinio, žanrų rėmuose netelpančio filmų, tiek netikėtų klasikinio kino atradimų, jo misija išlieka ta pati – supažindinti publiką su filmais, apie kuriuos norisi diskutuoti netgi palikus kino teatrą”.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Asmeninė istorija: tikiuos, daugiau avarijų žiemą patirti neteks (2)

Žiema visuomet pateikia staigmenų. Bet ne visuomet tokių, kokių laukiame.

Kviečia sukurti ir išausti savo dizaino rankinę

Nauja erdvė Vokiečių gatvėje suburs baltiško dizaino gerbėjus.

„Stebuklas“: geriausias metų filmas sugrįžta į Lietuvos kino teatrus

Jau nuo šio penktadienio, birželio 22-osios, Lietuvos žiūrovai turės dar vieną galimybę didžiuosiuose šalies ekranuose išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“, triumfavusią šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose.

MO muziejaus prakalbintos Vilniaus skulptūros pradeda ketvirtąjį sezoną

2015 metais MO muziejus pristatė Vilniaus kalbančių skulptūrų projektą. Šiemet ketvirtasis sezonas atidarytas su nauju, šešioliktu pašnekovu – Lietuvos banko iniciatyva prakalbintu Vladu Jurgučiu.

Ketvirtąjį Pažaislio muzikos festivalio savaitgalį – išskirtiniai talentai

Ketvirtasis Pažaislio muzikos festivalio savaitgalis lydimas skaičiaus keturi – ketvirtoji savaitė, keturi koncertai, keturios išskirtinės koncertų erdvės.

Apie kūrybos laisvę ir didelės scenos baimę

Septintojo „Kūrybinio impulso“ išvakarėse Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras šokio bendruomenės atstovus pakvietė į atvirą diskusiją „Jaunųjų choreografų ugdymas: teatro misija ir objektyvios galimybės“.

LNOBT savo šimtmetį planuoja švęsti nauju „Traviatos“ pastatymu

Baigiančio sezoną Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas surengė spaudos konferenciją aukščiausiai iškilusioje teatro aikštelėje – po žydru dangumi ant skardinio stogo.

Spektaklis Vilniaus Katedros aikštę pavers futbolo aikštele

Naktį iš penktadienio į šeštadienį vyksiančios Kultūros nakties metu vilniečius ir miesto svečius stebins ypatinga premjera.

Jurgita Murauskienė: nuostatos ir rėmai – tik mūsų galvose, o festivalyje stengiamės juos griauti

Jau vos po kelių savaičių dvidešimt ketvirtasis Kristupo vasaros festivalis kvies sostinės gyventojus ir svečius į susitikimus su įdomiausiais pasaulio muzikais ir po bažnyčių skliautais, ir po vasaros dangumi, ir gamtos apsuptyje. Apie artėjantį festivalį kalbėjomės su jo meno vadove Jurgita Murauskiene.

„Sidabrinė gervė“ žada būti įdomus, šviesus ir linksmas reginys

Rytoj, birželio 13-osios vakarą, visi, besidomintys Lietuvos kultūriniu gyvenimu ir neabejingi šventiškoms ceremonijoms su ryškiais šalies veidais, kviečiami žiūrėti nacionalinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ tiesioginę transliaciją.