Išskirtinis nacionalinės scenos įvykis – sužinokite, kas tai

“Karmen” - opera apie tai, kas tau nepriklauso.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išskirtinis nacionalinės scenos įvykis: mecosopranas Justina Gringytė, tenoras Vaidas Vyšniauskas (Kristian Benedikt), sopranas Viktorija Miškūnaitė ir baritonas Kostas Smoriginas kartu viename spektaklyje. Georges’o Bizet opera “Karmen” su žymiausiais lietuvių solistais laukia žiūrovų šį trečiadienį, spalio 11-ąją, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

“Už ką labiausiai vertinu operą “Karmen”? Už tai, kad joje – aštri, sparčiai besirutuliojanti drama ir įspūdinga muzika. Ir tematika, sakyčiau, aktuali. Daug tragedijų šiandien kyla iš to, kad mėginame kurti savo likimus nepaisydami, kas mums duota iš aukščiau. Karmen ir Don Chosė – du žmonės, kurie akivaizdžiai nėra skirti vienas kitam, tarsi skirtingų skrydžių paukščiai. Ją traukia nevaržomos laisvės stichija, jam artimesnės žemiškos šeimos vertybės. Tačiau Karmen pakurstytos aistros stipriai sudarko Don Chosė sielą, o tuomet tragedija jau neišvengiama. Nors Don Chosė operoje lieka gyvas, žinome, jog kai kurie gyvieji sugeba tapti dvasiškai dar labiau mirusiais už tikrus mirusiuosius”, - samprotauja operos solistas Vaidas Vyšniauskas, muzikos gerbėjams senokai žinomas paties pasirinktu Kristian Benedikt sceniniu vardu.

Be LNOBT scenos, Don Chosė partiją lietuvis jau yra dainavęs Sankt Peterburgo Marijos teatre, taip pat festivalio “Opera på Skäret” pastatyme Švedijoje. Pasak jo, “Karmen” režisieriai kareivio Don Chosė psichologiniame portrete dažniausiai akcentuoja liguistą vyrišką pavydą, šabloniškai siejamą su pietietišku baskų tautos temperamentu.
“Visgi man artimesnė platesnė šio personažo traktuotė, kai tragedijos priežastis - bandymas savintis tai, kas tau nepriklauso. Harmoningas poros gyvenimas įmanomas tik tuomet, kai sutampa dviejų žmonių siekiai ir vertybės. O Don Chosė – viso labo naivus provincijos jaunuolis, kuris nelaiku pasipainiojęs įklimpsta pražūtinguose viliokės spąstuose”, - savo požiūrį aiškina solistas.

Jo vaidinamam Don Chosė raudoną rožę spalio 11-osios spektaklyje svies J.Gringytės Karmen, kuri savo ruožtu nepajėgs atsispirti toreodoro Eskamiljo (K.Smoriginas) vyriškam žavesiui. Visgi Don Chosė taip lengvai nepasiduos, todėl jį bandančios gelbėti Mikaelos (V.Miškūnaitė) prašymai liks be atsako… Visas pasaulis tą žino štai jau 140 metų, tačiau tai anaiptol netrukdo “Karmen” išlikti populiariausių pasaulio operų sąrašo viršuje.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Į sostinę sugrįžta augalinio maisto mugė

Gruodžio 9 d. visi besidomintys veganizmu bei augaline mityba vėl rinksis į renginį – Vilniaus sporto namuose „MyHero!” bus surengta „Vegfest LT“ kalėdinė mugė.

Operos choras: tai ne tik atlikėjai, bet ir aktoriai

Pokalbis su LNOBT choro meno vadovu Česlovu Radžiūnu.

Garsus režisierius pristato naujausią filmą „Nuolankioji“

Šiemet Europos šalių kino forume „Scanorama“ lankysis ne vienas Europoje pripažintas kino kūrėjas. Vienas jų – garsus ukrainiečių kino režisierius Sergejus Loznica, kuris festivalyje pristatys savo naujausią kūrinį „Nuolankioji“.

Išskirtinis nacionalinės scenos įvykis – sužinokite, kas tai

“Karmen” - opera apie tai, kas tau nepriklauso.

Ekscentriška aktorė siūlo pratęsti pažintį bare

Pasibaigus lietuviškajai „Sirenų“ programai, sceną iškart perėmė pirmieji užsienio programos svečiai ir liaupsių kasdien sulaukiantys „Rimini Protokoll“ režisieriaus Stefano Kaegi „...kambariai be žmonių“, į intymius susitikimus su šviesių žmonių prisiminimais bei svajomis kviečiantis iki pat spalio 8-oios imtinai.

A. Adamovič: pastaruoju metu stengiuosi mažiau šypsotis

Naujos fotostudijos atidarymo vakaras dvelkė prancūzišku žavesiu ir pritraukė nemažą būrį stilingų vilniečių.

Balete „Eglė žalčių karalienė“ – nauja Eglė

Eduardo Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“ debiutuoja nauja Eglė – penktą sezoną LNOBT šokanti balerina Neringa Česaitytė. Ji jau spėjo sukurti pagrindinius vaidmenis baletuose „Snieguolė ir septyni nykštukai“ bei „Romeo ir Džuljeta“.

„Stebuklas“ Toronte: Donaldas Trumpas ir Eglės Mikulionytės žvaigždė

Eglės Vertelytės tragikomedija „Stebuklas“ Tarptautiniame Toronto kino festivalyje, kur įvyko filmo pasaulinė premjera, pasitikta sausakimšomis kino salėmis. „Stebuklas“ – tai antras lietuviškas filmas, po 17 metų pertraukos atrinktas į svarbiausią Šiaurės Amerikos ir vieną prestižiškiausių pasaulyje kino renginių. Šiuo festivaliu tik prasideda tarptautinės filmo kelionės.

Festivalyje „Sirenos“ – istorijos apie mus

Teatro naujienų troškulį jau galima malšinti iki spalio 13 d. truksiančiame tarptautiniame festivalyje „Sirenos“. 14-asis festivalis kviečia be išankstinių nuostatų priimti netikėtu žvilgsniu pristatomas istorijas apie mus. Susipažinkite su tarptautine renginio programa.