Išskirtinis nacionalinės scenos įvykis – sužinokite, kas tai

“Karmen” - opera apie tai, kas tau nepriklauso.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išskirtinis nacionalinės scenos įvykis: mecosopranas Justina Gringytė, tenoras Vaidas Vyšniauskas (Kristian Benedikt), sopranas Viktorija Miškūnaitė ir baritonas Kostas Smoriginas kartu viename spektaklyje. Georges’o Bizet opera “Karmen” su žymiausiais lietuvių solistais laukia žiūrovų šį trečiadienį, spalio 11-ąją, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

“Už ką labiausiai vertinu operą “Karmen”? Už tai, kad joje – aštri, sparčiai besirutuliojanti drama ir įspūdinga muzika. Ir tematika, sakyčiau, aktuali. Daug tragedijų šiandien kyla iš to, kad mėginame kurti savo likimus nepaisydami, kas mums duota iš aukščiau. Karmen ir Don Chosė – du žmonės, kurie akivaizdžiai nėra skirti vienas kitam, tarsi skirtingų skrydžių paukščiai. Ją traukia nevaržomos laisvės stichija, jam artimesnės žemiškos šeimos vertybės. Tačiau Karmen pakurstytos aistros stipriai sudarko Don Chosė sielą, o tuomet tragedija jau neišvengiama. Nors Don Chosė operoje lieka gyvas, žinome, jog kai kurie gyvieji sugeba tapti dvasiškai dar labiau mirusiais už tikrus mirusiuosius”, - samprotauja operos solistas Vaidas Vyšniauskas, muzikos gerbėjams senokai žinomas paties pasirinktu Kristian Benedikt sceniniu vardu.

Be LNOBT scenos, Don Chosė partiją lietuvis jau yra dainavęs Sankt Peterburgo Marijos teatre, taip pat festivalio “Opera på Skäret” pastatyme Švedijoje. Pasak jo, “Karmen” režisieriai kareivio Don Chosė psichologiniame portrete dažniausiai akcentuoja liguistą vyrišką pavydą, šabloniškai siejamą su pietietišku baskų tautos temperamentu.
“Visgi man artimesnė platesnė šio personažo traktuotė, kai tragedijos priežastis - bandymas savintis tai, kas tau nepriklauso. Harmoningas poros gyvenimas įmanomas tik tuomet, kai sutampa dviejų žmonių siekiai ir vertybės. O Don Chosė – viso labo naivus provincijos jaunuolis, kuris nelaiku pasipainiojęs įklimpsta pražūtinguose viliokės spąstuose”, - savo požiūrį aiškina solistas.

Jo vaidinamam Don Chosė raudoną rožę spalio 11-osios spektaklyje svies J.Gringytės Karmen, kuri savo ruožtu nepajėgs atsispirti toreodoro Eskamiljo (K.Smoriginas) vyriškam žavesiui. Visgi Don Chosė taip lengvai nepasiduos, todėl jį bandančios gelbėti Mikaelos (V.Miškūnaitė) prašymai liks be atsako… Visas pasaulis tą žino štai jau 140 metų, tačiau tai anaiptol netrukdo “Karmen” išlikti populiariausių pasaulio operų sąrašo viršuje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Vingio parke – pašėlę saksofonai iš Vokietijos

Naują Kristupo vasaros festivalio koncertų erdvę, įsikūrusią VU botanikos sodo Vingio skyriuje, liepos 17 d. užvaldys „Pašėlę saksofonai“.

Iškilmingame renginyje – prancūziškos elegancijos šleifas (1)

Vilniuje paminėta Prancūzijos nacionalinė šventė.

Venesueliečiui Pacho Floresui koncerte paklus net dešimt trimitų

Pacho Floresas iš Venesuelos į Kristupo vasaros festivalį atsiveža du lagaminus trimitų. Net dešimties instrumentų tembrus bei technines galimybes jis pademonstruos liepos 15-ąją Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Antrąjį liepos savaitgalį Pažaislio muzikos festivalis klausytojus džiugins trimis koncertais

Liepos 12 d., ketvirtadienį, 19 val. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje vargonuos iš Vokietijos atvykęs Franz Wassermann, Liepos 13 d., penktadienį, 19 val. Pociūnų aerodrome siautės svečių iš Vokietijos kolektyvas – saksofonų kvartetas „Blattwerk“, o Liepos 15 d., sekmadienį, 16 val. Gelgaudiškio dvare skambės iš Jungtinių Amerikos valstijų į Tėvynę sugrįžusios dainininkės Jūratės Švedaitės-Waller ir pianistės Audronės Kisieliūtės parengta programa.

„Okata“ – nuo muzikinių televizijos projektų iki modernios liaudies muzikos grupės

Kristupo festivalį šiemet drebins „Okata“ – liaudies muziką moderniai atliekanti grupė.

Nepralenkiam gitaristui Joscho Stephanui pripažinimą pelnė autentiškas skambesys

Liepos 12 d. Kristupo vasaros festivalyje koncertą surengs gitaros virtuozas Joscho Stephanas iš Vokietijos. Pelnęs „čigoniškojo džiazo ateities“ bei legendinio Django Reinhardto įpėdinio titulą, atlikėjas koncerte „Gypsy jazz“ pradžiugins visus, mėgstančius skoningas improvizacijas, įtraukinačias melodijas, muzikinę įtaigą bei ekstremalų virtuoziškumą.

Norite pasijusti laiminga? Eikite!

Ilgesnį laiką einant, būnant gamtoje, nepersekiojamam telefonų skambučių ir neskiriant dėmesio virtualiam aš personažui, sistema persikrauna ir daug kas atrodo visiškai kitaip.

Vienu metu viso pasaulio lietuviai giedos Tautišką giesmę: telkiasi draugai, šeimos, bendruomenės

Liepos 6 dieną lygiai 21 valandą vietos laiku lietuviai visame pasaulyje giedos Tautišką giesmę.

Didi diena Kaunui - pilies kieme stojo didingas „Laisvės karys“ („Vytis“)

Ketvirtadienio vakarą Kauno pilies kieme tūkstančių kauniečių bei šimtų kviestinių svečių akivaizdoje atidengta „Laisvės kario“ skulptūra, populiariai vadinama „Vyčiu“, atkeliavusi iš Ukrainos praėjusį savaitgalį ir pastatyta ant iš anksto jai parengto pjedestalo.

Gitaristo Joscho Stephano sėkmės paslaptis – mėgstamos veiklos ir šeimyninio gyvenimo dermė

Čigoniškojo džiazo ateitimi vadinamas Joscho Stephanas iš kitų gitaristų ryškiai išsiskiria savo virtuoziškumu, muzikine vaizduote ir scenine laisve.