Išskirtinis nacionalinės scenos įvykis – sužinokite, kas tai

“Karmen” - opera apie tai, kas tau nepriklauso.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išskirtinis nacionalinės scenos įvykis: mecosopranas Justina Gringytė, tenoras Vaidas Vyšniauskas (Kristian Benedikt), sopranas Viktorija Miškūnaitė ir baritonas Kostas Smoriginas kartu viename spektaklyje. Georges’o Bizet opera “Karmen” su žymiausiais lietuvių solistais laukia žiūrovų šį trečiadienį, spalio 11-ąją, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

“Už ką labiausiai vertinu operą “Karmen”? Už tai, kad joje – aštri, sparčiai besirutuliojanti drama ir įspūdinga muzika. Ir tematika, sakyčiau, aktuali. Daug tragedijų šiandien kyla iš to, kad mėginame kurti savo likimus nepaisydami, kas mums duota iš aukščiau. Karmen ir Don Chosė – du žmonės, kurie akivaizdžiai nėra skirti vienas kitam, tarsi skirtingų skrydžių paukščiai. Ją traukia nevaržomos laisvės stichija, jam artimesnės žemiškos šeimos vertybės. Tačiau Karmen pakurstytos aistros stipriai sudarko Don Chosė sielą, o tuomet tragedija jau neišvengiama. Nors Don Chosė operoje lieka gyvas, žinome, jog kai kurie gyvieji sugeba tapti dvasiškai dar labiau mirusiais už tikrus mirusiuosius”, - samprotauja operos solistas Vaidas Vyšniauskas, muzikos gerbėjams senokai žinomas paties pasirinktu Kristian Benedikt sceniniu vardu.

Be LNOBT scenos, Don Chosė partiją lietuvis jau yra dainavęs Sankt Peterburgo Marijos teatre, taip pat festivalio “Opera på Skäret” pastatyme Švedijoje. Pasak jo, “Karmen” režisieriai kareivio Don Chosė psichologiniame portrete dažniausiai akcentuoja liguistą vyrišką pavydą, šabloniškai siejamą su pietietišku baskų tautos temperamentu.
“Visgi man artimesnė platesnė šio personažo traktuotė, kai tragedijos priežastis - bandymas savintis tai, kas tau nepriklauso. Harmoningas poros gyvenimas įmanomas tik tuomet, kai sutampa dviejų žmonių siekiai ir vertybės. O Don Chosė – viso labo naivus provincijos jaunuolis, kuris nelaiku pasipainiojęs įklimpsta pražūtinguose viliokės spąstuose”, - savo požiūrį aiškina solistas.

Jo vaidinamam Don Chosė raudoną rožę spalio 11-osios spektaklyje svies J.Gringytės Karmen, kuri savo ruožtu nepajėgs atsispirti toreodoro Eskamiljo (K.Smoriginas) vyriškam žavesiui. Visgi Don Chosė taip lengvai nepasiduos, todėl jį bandančios gelbėti Mikaelos (V.Miškūnaitė) prašymai liks be atsako… Visas pasaulis tą žino štai jau 140 metų, tačiau tai anaiptol netrukdo “Karmen” išlikti populiariausių pasaulio operų sąrašo viršuje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Eugenijus Chrebtovas: aukščio baimę padeda įveikti mintys apie raibuliuojantį ežerą

Kas bendra tarp Giuseppe‘s Verdi operos „Don Karlas“ ir aukščio baimės? Išvydę režisieriaus Günterio Krämerio „Don Karlo“ pastatymą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre žiūrovai to nebeklausia. O kai kurie solistai su aukščio baime šiame spektaklyje grumiasi iki šiol.

Įtempto, įtraukiančio filmo centre – šeimos santykiai skyrybų proceso metu

Dalijamės Edvino Pukštos Paryžiuje darytu interviu su atidarymo filmo „Sūnaus globa“ režisieriumi Xavier Legrand‘u ir pagrindine aktore Léa Drucker.

Į Vilnių atvyksta Boriso Eifmano spektaklis, skirtas Piotrui Čaikovskiui

Choreografui Borisui Eifmanui Lietuvoje reklamos nebereikia: šalies baleto gerbėjai puikiai atsimena čia jo statytus spektaklius „Raudonoji Žizel“ ir „Rusiškasis Hamletas“.

Mikė Pūkuotukas ir jo draugai įsikurs Klaipėdoje

Kovo mėnesį Klaipėdos dramos teatre – spektaklio visai šeimai premjera: režisieriaus Pauliaus Tamolės „Pūkuotuko pasaulis“ pagal to paties pavadinimo britų rašytojo A. A. Milne‘o pasaką.

„Post futurum“ fotografo Ožio akimis

Nuo ko Dievas ir Šėtonas pradeda kurti operą? Nuo reklamos. Chorui dainuojant „paparaciai, po paraliais“, į sceną išpuola jis – praeito šimtmečio fotografas su armonikėlę primenančia kamera ant išdidaus trikojo. Visgi būsimosios operos kūrėjams pozuoti greitai nusibosta, ir Dievas pramogaudamas paverčia fotografą Ožiu.

Šeimos finansų valdymo klaidos: kaip jų išvengti?

Jau šeštus metus padedu žmonėms (šeimoms) efektyviau organizuoti savo šeimos ar asmeninius finansus. Susiduriu su skirtingais žmonėmis, kurių veikla, pajamos, supratimas, požiūris ir patirtis labai skirtingi. Ir vis tik — visi jie turi vieną bendrą bruožą — finansų valdymo iššūkį šeimoje.

Spektaklio „Autonomija“ aktoriai apie režisierių ir vaidmenis

Kovo 9 ir 10 dienomis Jaunimo teatre įvyks pirmoji pavasario premjera – vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo spektaklis „Autonomija“.

MOTERS premjeroje – šešiems „Oskarams“ nominuota stilinga drama „Nematomas siūlas“

Ką veiksite kovo 8 d.? Žurnalas ir portalas MOTERIS kviečia į kiną – į išskirtinę stilingos romantinės ir labai moteriškos dramos „Nematomas siūlas“ premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė: kurdama signatarų aprangą įkvėpimo sėmiausi iš archyvinių nuotraukų

Kiek opera gali būti šiuolaikiška ir stilinga? Tai įvertinti operos gerbėjai galės jau rytoj. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre laukiama šimtmečio premjeros — valstybės atkūrimo šimtmečiui dedikuoto kūrinio “Post Futurum”. Jam kostiumus sukūrė ryškiausia šio meto šalies drabužių dizainerė Agnė Kuzmickaitė.

Nacionalinis diktantas vėl kviečia į lietuvių kalbos šventę

Šiemet norintys pasitikrinti lietuvių kalbos žinias vėl kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą. Jau vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet vyks penktadienį, kovo 2-ąją. 11.00 val. diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.