Išskirtinis nacionalinės scenos įvykis – sužinokite, kas tai

“Karmen” - opera apie tai, kas tau nepriklauso.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išskirtinis nacionalinės scenos įvykis: mecosopranas Justina Gringytė, tenoras Vaidas Vyšniauskas (Kristian Benedikt), sopranas Viktorija Miškūnaitė ir baritonas Kostas Smoriginas kartu viename spektaklyje. Georges’o Bizet opera “Karmen” su žymiausiais lietuvių solistais laukia žiūrovų šį trečiadienį, spalio 11-ąją, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

“Už ką labiausiai vertinu operą “Karmen”? Už tai, kad joje – aštri, sparčiai besirutuliojanti drama ir įspūdinga muzika. Ir tematika, sakyčiau, aktuali. Daug tragedijų šiandien kyla iš to, kad mėginame kurti savo likimus nepaisydami, kas mums duota iš aukščiau. Karmen ir Don Chosė – du žmonės, kurie akivaizdžiai nėra skirti vienas kitam, tarsi skirtingų skrydžių paukščiai. Ją traukia nevaržomos laisvės stichija, jam artimesnės žemiškos šeimos vertybės. Tačiau Karmen pakurstytos aistros stipriai sudarko Don Chosė sielą, o tuomet tragedija jau neišvengiama. Nors Don Chosė operoje lieka gyvas, žinome, jog kai kurie gyvieji sugeba tapti dvasiškai dar labiau mirusiais už tikrus mirusiuosius”, - samprotauja operos solistas Vaidas Vyšniauskas, muzikos gerbėjams senokai žinomas paties pasirinktu Kristian Benedikt sceniniu vardu.

Be LNOBT scenos, Don Chosė partiją lietuvis jau yra dainavęs Sankt Peterburgo Marijos teatre, taip pat festivalio “Opera på Skäret” pastatyme Švedijoje. Pasak jo, “Karmen” režisieriai kareivio Don Chosė psichologiniame portrete dažniausiai akcentuoja liguistą vyrišką pavydą, šabloniškai siejamą su pietietišku baskų tautos temperamentu.
“Visgi man artimesnė platesnė šio personažo traktuotė, kai tragedijos priežastis - bandymas savintis tai, kas tau nepriklauso. Harmoningas poros gyvenimas įmanomas tik tuomet, kai sutampa dviejų žmonių siekiai ir vertybės. O Don Chosė – viso labo naivus provincijos jaunuolis, kuris nelaiku pasipainiojęs įklimpsta pražūtinguose viliokės spąstuose”, - savo požiūrį aiškina solistas.

Jo vaidinamam Don Chosė raudoną rožę spalio 11-osios spektaklyje svies J.Gringytės Karmen, kuri savo ruožtu nepajėgs atsispirti toreodoro Eskamiljo (K.Smoriginas) vyriškam žavesiui. Visgi Don Chosė taip lengvai nepasiduos, todėl jį bandančios gelbėti Mikaelos (V.Miškūnaitė) prašymai liks be atsako… Visas pasaulis tą žino štai jau 140 metų, tačiau tai anaiptol netrukdo “Karmen” išlikti populiariausių pasaulio operų sąrašo viršuje.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Liucina Rimgailė: rinkdama dovanas visada galvoju, ko labiausiai nori ją gausiantis žmogus

Liucina Rimgailė šventėms pasiruošė garsių draugų būryje: kūrė netradicines eglutes.

Operos ir baleto gerbėjų per šventes laukia staigmenos

Kalėdų laikotarpiu LNOBT spektakliuose žibės užsienio žvaigždės: dainuos Vokietijoje gyvenanti Katerina Tretyakova, italų tenorai Luciano Ganci ir Alessandro Fantoni, šoks Varšuvos Didžiojo teatro ir Londono Karališkojo baleto trupių solistai.

Kviečiame į magiško skambesio kupinus koncertus „Stiklo arfa – tarp dangaus ir žemės“

Gruodžio pabaigoje Lietuvoje viešėsiančio dueto pasirodymus publika dažnai įvardija kaip „pasivaikščiojimą debesimis“ arba „muziką, atklydusią iš sapno“.

Sofija Jonaitytė: pamenu, kai į operą žmonės iš tolimiausių kaimų suvažiavo senais sunkvežimiais, „gazikais“ (1)

Sofijos Jonaitytės rankose – režisieriaus Valiaus Staknio grafikos lakštas „Dama ir Kerubinas“. Moters grožis ir elegancija kadais patraukė ir teatro dailininką Henriką Ciparį, nutapiusį įspūdingą dainininkės portretą.

Tragikomedija „Stebuklas“ perkelia į laikus, dėl kurių vis dar šiek tiek gėda

Gruodžio 8 dieną kino teatruose visoje Lietuvoje pradėta rodyti (tarptautiniuose kino festivaliuose įvertinta) Eglės Vertelytės tragikomedija „Stebuklas“. Po filmo premjeros žiūrovai vis neskubėjo palikti kino salės. Į 1992 m. Lietuvos realijas perkelianti dramatiška ir komiška istorija daugeliui sužadino lygiai tokius pat komiškus ir dramatiškus prisiminimus.

Filmas „Stebuklas“ sulaukė prieštaringų vertinimų

Gruodžio 8 dieną didžiuosius Lietuvos kino ekranus pasiekė tragikomedija „Stebuklas“. Pirmieji žiūrovai, tarp jų kultūros, meno, verslo, ir pramogų pasaulio atstovai, suskubo įvertinti debiutuojančios Eglės Vertelytės kūrinį, nukeliantį į netolimą praeitį – 1992 metus, kai sugriuvus sistemai, kurioje gyventa daug metų, visuomenė buvo priversta prisitaikyti prie nepažįstamos, laukinės realybės.

Originali saldi dovana nustebins visko mačiusius

Artėjant svarbiausioms metų šventėms, norisi prisiminti visus artimus ir brangius žmones, bičiulius, verslo partnerius ir bendraminčius. Ne tik parodyti dėmesį, tačiau ir nustebinti juos galite skaniuoju šokolado pašto atviruku.

Scenografui Gintarui Makarevičiui – Nacionalinė kultūros ir meno premija

Paaiškėjo 2017 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai. Šešetuke laimingųjų, kurie turės nepakartojamą istorinę galimybę atsiimti premijas Lietuvos valstybei minint atkūrimo šimtmetį – ir dailininkas Gintaras Makarevičius, LNOBT sukūręs scenografiją operoms „Meilės eliksyras“, „Fidelijus“ ir „Penki Merės stebuklai“.

Paskutinė galimybė išvysti Kauno kino festivalyje rodomas istorijas

Šią savaitę – paskutinė galimybė išvysti 10-ojo Tarptautinio Kauno kino festivalio filmus Kaune ir Vilniuje. Šios programos filmai – kviečiantys kalbėti, diskutuoti, keisti žvilgsnį į aplinkinį pasaulį. Ypatingas dėmesys skiriamas istorijoms, kalbančios apie žmogiškuosius santykius, ekologiją ir migraciją.

Kalėdinė veganų mugė viliojo maisto gausa bei paskaitomis (1)

Šeštadienį Vilniuje šurmuliavo veganams bei augaline mityba besidomintiems skirta „Vegfest LT“ kalėdinė mugė. Joje dalyvavo per šimtą įmonių iš Lietuvos ir užsienio ir viliojo maisto įmantrybėmis.