Žmogaus, savo valia palikusio civilizuotąjį pasaulį, išpažintis

„Voldenas“ – ne romanas. Jam netinka tradiciniai grožinės literatūros matai.

„Henry David Thoreau (1817–1862), ilgai nežinomas ir nepripažintas savo krašte ir pasaulyje, nugyvenęs trumpą gyvenimą ir palikęs savo tėvynainiams ir mums „Voldeną“ – knygą, šiandien priskiriamą pasaulinės literatūros klasikai.

„Voldenas“ – ne romanas. Jam netinka tradiciniai grožinės literatūros matai. Ši knyga – tai išpažintis žmogaus, savo valia palikusio civilizuotąjį pasaulį ir dvejus metus gyvenusio atsiskyrėliu miške. Šio kūrinio pagrindiniai veikėjai – Thoreau mintys, kurias jis patiki tiems, kuriems dar gali rūpėti jų gyvenimo prasmė.“

„Išėjau į mišką todėl, kad norėjau gyventi išmintingai, turėti reikalą tik su esmingais gyvenimo faktais ir įsitikinti, kad jis gali mane kažko išmokyti, ir kad prieš pat mirtį nepasirodytų, jog išvis negyvenau.“

„Mano dienos nebuvo savaitės dienos, sužymėtos pagoniškų dievų vardais ar susmulkintos į valandas laikrodžio tiksėjimo, nes aš gyvenau kaip Puri genties indėnai, kurie, sakoma, vakarykščiai dienai, šiandienai ir rytdienai pažymėti turi tik vieną žodį ir šitą prasmių įvairovę išreiškia parodydami atgal, kai turi galvoje vakarykščią dieną, pirmyn – rytdieną, ir aukštyn – šiandieną.“

Henry David Thoreau VOLDENAS

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis