DIENOS HOROSKOPAS
(Lapkričio 23 d.)
Lapkričio 23-ioji - Lietuvos karių diena, Šv. Klemenso, Žvejų globėjo diena.

1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną - sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.

Pasak istorikų, Lietuvos kariuomenė buvo kuriama labai sunkiomis sąlygomis, nes 1918 metų pabaigoje po Pirmojo pasaulinio karo iš Lietuvos traukėsi vokiečių kariuomenė ir jos pėdomis žygiavo Raudonoji armija.

Pirmieji Lietuvos kariuomenę organizuoti ėmėsi lietuviai karininkai, grįžę iš Rusijos. Mat dar 1917 metais Rusijos lietuvių karių iniciatyva buvo sukurta Lietuvių karininkų sąjunga. Buvo sukurti atskiri dariniai: pusantro tūkstančio karių lietuvių batalionas Vitebske, atsargos batalionas Smolenske, lietuvių batalionas Rovno mieste, Vytauto Didžiojo batalionas Sibire ir kitokie dariniai. Tačiau Karininkų sąjunga ir dariniai buvo priversti išsiskirstyti po Spalio revoliucijos.

Jau 1918 metais naujos kariuomenės laukė pirmasis išbandymas - iki 1920 metų trukusios Lietuvos laisvės kovos su rusų bolševikais, bermontininkais ir lenkais.

Popiežius Klemensas (Clemens Alexandrinus), vėliau paskelbtas šventuoju, gyveno apie 150 - apie 215 a. po Kr. Spėjama, kad jis gimė Atėnuose, o iki krikšto jo vardas buvo Titas Flavijus. Nuo 190-ųjų Aleksandrijoje jis klausė katechetų vadovo Panteno krikščioniškojo mokslo. Po šio mirties tapo katechetų mokyklos vadovu. Pirmieji krikščionių skelbėjai neigiamai žiūrėjo į literatūrinę veiklą, buvo nusistatę prieš pagoniškąjį senovės graikų mokslą ir filosofiją. Klemensas pirmasis ragino skelbti krikščionybę raštu, o tikėjimą pagrįsti mokslu ir filosofija.

Lapkričio dvidešimt trečioji, ketvirtadienis - 327-oji metų diena (ketvirtoji 48-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 38 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adelė, Doviltas, Klemensas, Liubartas;

rytoj: Gerardas, Gedkantas, Largas, Legailas, Legailė, Legaudas, Mantvina, Mantvinas, Mantvinė, Žybantas, Žybartas, Žybartė;

poryt: Germilė, Jaukanta, Jaukantas, Jaukantė, Jaumantas, Jaumantė, Katarina, Katrė, Katryna, Kotrė, Kotryna, Santautas, Santautė, Sanvyda, Sanvydas, Sanvydė, Trynė.
Avinas (03-21 - 04-20)
Jums šiandien stigs emocinės pusiausvyros, kantrybės, todėl pasistenkite atsipalaiduoti, sutramdyti savo impulsyvumą. Dėl rimtų problemų nevenkite pasitarti su tais, kurie galėtų jums padėti, patarti. Saugokitės gresiančių traumų.
Jautis (04-21 - 05-20)
Diena žada emocinės įtampos, nerimo. Gali būti, kad išgirsite nemalonių apkalbų. Derėtų būti santūresniems, nedalinti neapgalvotų pažadų, vengti tuščios demagogijos.
Dvyniai (05-22 - 06-21)
Aplinkiniams atrodys, kad finansiniai interesai jums tampa prioritetiniais ir nebesvarbi tampa draugystė, vertybės, pažadai. Dėl to galite netekti gero draugo, pažįstamo palankumo. Arba, atvirkščiai, būtent jūs dėl to nusivilsite savo draugu.
Vėžys (06-22 - 07-22)
Šiuo metu būsite aktyvūs, linkę eksperimentuoti, išbandyti naujoves. Tačiau tai nebus lengva. Emocinę įtampą kels konkurentai ir šiaip jums nepritariantys asmenys, linkę oponuoti, provokuoti. Būkite atsargesni su elektra, technika.
Liūtas (07-23 - 08-23)
Darbe būsite gana veiklūs. Galimi oficialūs susitikimai, sandoriai. Kiek sunkiau seksis susitarti su užsieniečiais. Vertėtų prisilaikyti dietos, pasitvarkyti darbo aplinką, namus. Jeigu atsiras papildomo darbo, nederėtų išsisukinėti.
Mergelė (08-24 - 09-23)
Neblogas metas sudaryti sutartis, derėtis, tartis, reklamuotis. Įtakingo asmens palankumas leis atgauti kūrybines jėgas ir pasitikėjimą savimi bei ateities perspektyvomis. Turbūt atsiras drąsos įsigyti ekstravagantiškų daiktų.
Svarstyklės (09-24 - 10-23)
Šiandien visose srityse bus daug emocijų, nerimavimo, blaškymosi, todėl ne viskas gali pavykti. Tikriausiai jums labiausiai rūpės neišspręstos buitinės ar finansinės problemos, partnerio bėdos. Vertėtų pagalvoti apie permainas.
Skorpionas (10-24 - 11-22)
Tikriausiai spręsite technines problemas, labai intensyviai bendrausite, vyksite į trumpas išvykas, teiksite interviu ar pan. Aktualūs bus su mokslu, žiniasklaida, reklama susiję reikalai.
Šaulys (11-23 - 12-22)
Regis, būsite užsiėmę pinigų, nuosavybės ir gerovės klausimų sprendimu. Tikėtina, kad susidursite su materialinėmis problemomis arba su kliūtimis dėl transporto, ryšių sutrikimų.
Ožiaragis (12-23 - 01-20)
Apmaudas ir emocinės audros gali kilti dėl piniginių keblumų bei materialinio nestabilumo. Tai nevirs kivirčais, jeigu kontroliuosite emocijas. Šiek tiek pasistengę, sugebėsite išsisukti iš sudėtingos situacijos. Saugokitės traumų.
Vandenis (01-21 - 02-19)
Pravartu stabtelėti ir susimąstyti prieš žengiant svarbų žingsnį. Pasistenkite atskirti melą nuo tiesos, saviapgaulę nuo realybės. Galbūt vargins prastesnė savijauta, pagirios arba pasireikš keistas silpnumas. Gresia ir traumos.
Žuvys (02-20 - 03-20)
Šiandien vertėtų nukreipti savo energiją į rimtus reikalus ir iš peties padirbėti. Matydami, kad stengiatės, ir kolektyvas, aplinkiniai turėtų darytis draugiškesni. Didelių piniginių įplaukų iš savo naujovių kol kas nesitikėkite.