DIENOS HOROSKOPAS
(Balandžio 23 d.)
Balandžio 23-ioji - Jurginės, Šv. Jurgio, antrojo Lietuvos globėjo, diena. Ganiklio diena. Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena. Atvelykis.

Jurginės liaudies kalendoriuje laikomos gyvulininkystės švente. Tą dieną pirmą kartą būdavo išgenami į ganyklą gyvuliai, valstiečiai nearė, nesėjo, neakėjo, nekasė - nejudino žemės. Prieš krikščionybę Lietuvoje buvo garbinama Didžioji gimdytoja Lada, vėliau - šv. Jurgis. Manyta, jog jis valdąs žemės raktus - tai jis "atrakinąs" pavasarį, siunčiąs lietų. Visi Jurgiai per Jurgines tą dieną vaikščiodavo už kepurės užsikišę kelias tuščias varpas.

Senoliai sakydavo, kad pavasario sėją reikia ištaikyti savaitę prieš šv. Jurgį ir savaitę po Jurginių.

Per Jurgines, nors dar būtų sniego, su verba į lauką išvaromi ir pavarinėjami gyvuliai. Išgenant po tvarto slenksčiu padedami du dažyti kiaušiniai - jurgučiai - ir užrakinta spyna - kad galvijai tais metais būtų riebūs, o vilko nasrai - užrakinti.

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę ir apginti autorių teises.

Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu. Šią dieną šeimininkės vėl dažydavo kiaušinius (neretai visus, kuriuos vištos per tą savaitę sudėjo), tačiau kiaušinius daužydavo per Atvelykį tik vaikai. Dar kitaip Atvelykis vadinamas vaikų Velykomis arba Velykėlėmis.

Balandžio dvidešimt trečioji, sekmadienis - 113-oji metų diena (paskutinė 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 252 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adalberta, Adalbertas, Albrechtas, Daugas, Daugauda, Daugaudas, Juras, Jurga, Jurgis, Jurgita, Vaitiekus, Vyga, Vygailas, Vygailė;

rytoj: Egbertas, Ervina, Ervinas, Fida, Fidelija, Fidelis, Fidentas, Fidė, Gražvyda, Gražvydas, Kantmina, Kantminas, Kantminė, Kantrimas, Kantrimė, Kantvainas, Kantvainė, Viltrūda;

poryt: Morkus, Oskaras, Tolys, Tolmantas, Tolmantė, Vygandas, Žadgailas, Žadgailė, Žadmantas, Žadmantė, Žadmina, Žadminas, Žadminė.
Avinas (03-21 - 04-20)
Problemų šiandien gali kelti jūsų savijauta, nerimas, pasąmoninės baimės. Pasistenkite atsipalaiduoti, o artimiesiems nebijokite prisipažinti, kad jaučiatės pažeidžiami, norite jų pagalbos.
Jautis (04-21 - 05-20)
Nusimato įdomūs pokalbiai. Galbūt įsitrauksite į visuomeninį judėjimą, bendraminčių grupę, nueisite į klubą ir nekasdieniškai praleisite laisvalaikį. Galite užmegzti pažintį.
Dvyniai (05-22 - 06-21)
Šiandien turbūt pajusite didesnę atsakomybę už savo santykius ir ištariamus žodžius. Galite įsigyti norimą daiktą ar susitarti dėl pageidaujamos paslaugos.
Vėžys (06-22 - 07-22)
Beveik neverta tikėtis ramios dienos. Kad ir kokie viliojami atrodytų nežemiški interesai, o neįdomūs - praktiniai reikalai, pastaruosius derėtų pirmiausia sutvarkyti. Gera diena ir intelektinei veiklai, užsienio kalbos žinių gilinimui.
Liūtas (07-23 - 08-23)
Turėsite išlaidų, jei užsiimate remontu, prekyba, statybomis, taisote techniką. Jeigu planuojate įsigyti namų ūkiui skirtą modernią prekę, tai išties turėtų pavykti. Tačiau šis vakaras primins apie nesumokėtus mokesčius, skolas.
Mergelė (08-24 - 09-23)
Stenkitės racionaliai planuoti savo gyvenimą ir santykius, remtis į tvirtą pagrindą, o jeigu jis sugriuvo - nebijokite lipdyti jį iš naujo. Jeigu turite problemų, susijusių su jausmais, partneryste, tuomet kai ką svarbaus išsiaiškinsite.
Svarstyklės (09-24 - 10-23)
Šiandien jums norėsis puoštis, gerai atrodyti. Galbūt apsilankysite grožio salone, pakeisite šukuoseną, įsigysite madingą drabužį. Pagerinsite savo įvaizdį, tačiau nebūtinai patiksite tiems, kurie turi prastą skonį.
Skorpionas (10-24 - 11-22)
Šiandien jus gali aplankyti žmogus, kupinas naujienų ir jausmų. Sulauksite komplimentų arba patys juos dosniai žarstysite. Vis dėlto galimos šiokios tokios problemos su mylimu žmogumi, augančia karta.
Šaulys (11-23 - 12-22)
Sklandžiai tvarkyti suplanuotus reikalus gali trukdyti jūsų nesugebėjimas susikaupti arba per didelis nervingumas. Geriausiai jausitės namuose. Būtų šaunu, jei ir kitiems šeimos nariams leistumėte juose gerai jaustis.
Ožiaragis (12-23 - 01-20)
Aplinkybės vers pasirūpinti artimųjų arba kaimynų reikalais. Jūsų patarimus, mintis įvertins aplinkiniai. Tačiau jų susižavėjimas netrukus ims mažėti, jei kalbėsite painiai, nelabai suprantamai, su potekstėmis ar pan.
Vandenis (01-21 - 02-19)
Norėsite išlikti ramūs, bet kažkas mėgins jus įvelti į sudėtingą reikalą. Turbūt rūpės sutvarkyti nekilnojamojo turto ar komercinius reikalus. Regis, kažką palepinsite savo išskirtiniu dėmesiu.
Žuvys (02-20 - 03-20)
Galbūt sudalyvausite svarbiame renginyje, prezentacijoje. Galimas pokalbis su neeiliniu žmogumi. Išgirsta informacija gali padėti sutvarkyti aktualų reikalą. Svarbu būti tvirtiems, jeigu norite kai ką galite pakreipti savo naudai.