Kas yra natūralus antiseptikas kovoje su spuogais

Turbūt visos esate girdėję, kad medus – pirmoji pagalbos priemonė peršalus. O ar žinojote, kad medus taip pat yra ir nepamainoma natūrali priemonė kovoje su spuogais?

Senų senovėje, dar prieš antibiotikų atsiradimą, medus buvo naudojamas gydant žaizdas. Dabar medus lygiai taip pat yra laikomas efektyviu antiseptiku (naikina mikrobus ir stabdo jų dauginimąsi), apsaugančiu nuo odos ligas sukeliančių organizmų, tokių kaip P. acnes bakterijų, kurios natūraliai egzistuoja ant žmogaus odos ir išprovokuoja aknės paūmėjimus, t.y. uždegimą.

Užteptas ant odos medus išskiria nedidelį kiekį vandenilio peroksido, kuris dezinfekuoja odą. Tuo tarpu didelė cukraus koncentracija ir rūgštinės medaus savybės stabdo bakterijų dauginimąsi. Tepant medų ant spuogų pažeistos odos jis stabdo infekciją ir neleidžia odos būklei dar labiau pablogėti.

Tačiau gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė perspėja, kad su medumi reikia būti atsargioms: „Medus labiau tinka riebesnei ir kietesnei odai. Jo poveikis gana agresyvus, jis traukia į odos paviršių kraujagysles, todėl nelabai tinka jautrios, plonos ar pažeistos odos savininkėms. Be to nepamirškite, kad medus – tai organinė medžiaga, galinti sukelti alerginę reakciją. Iš kitos pusės – medus turi daug maistinių medžiagų, naudingų odai: natūralus cukrus, vanduo, vitaminai, mineralinės medžiagos, amino rūgštys – visa tai padeda palaikyti odos grožį.“

Medus pasižymi uždegimą slopinančiomis savybėmis, malšina patinimus ir nuo spuogų likusį raudonį. Galiausiai tiems, kurie turi spuoguotą, bet greitai išsausėjančią odą, medus

yra nepamainomas dalykas, nes tuo pačiu ją drėkina ir neišsausina kaip kitos spuoguotos odos priežiūros priemonės. „Medus iš tiesų padeda sureguliuoti drėgmės balansą, - sako dermatologė Natalija Jasaitienė. – Jis traukia drėgmę iš oro ir taip užtikrina ilgai trunkantį drėkinimą. Iš esmės medus tinka visiems odos tipams, tačiau dėl jame esančių antibakterinių ir uždegimus slopinančių savybių, labiausiai tiks riebiai ir mišriai odai. Dar vienas svarbus dalykas: meduje yra daug prebiotikų, stimuliuojančių probiotinių bakterijų augimą ir teigiamai veikiančių odą.“

Grožio receptai su medumi

* jei norite namuose pasigaminti natūralų odos šveitiklį, sumaišykite šaukštelį medaus, 2 šaukštus avižinių dribsnių ir šaukštą maltų migdolų;
* norėdamos giliai išvalyti odą, pagarinkite veidą ramunėlių nuoviru, tuomet odą patepkite plonu medaus sluoksniu ir atsargiai plekšnokite apie 2–3 min. Medaus likučius nuplaukite šiltu vandeniu.
* jei norite pasigaminti drėkinamąją veido kaukę, sumaišykite šaukštelį medaus ir porą šaukštų obuolių sulčių. Tirpalu gausiai ištepkite veidą ir po 20 min. nuplaukite šiltu vandeniu; elastingumo odai suteiks pieno ir medaus kaukė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis