Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai

„Kokybiška kosmetika turėtų suteikti daugiau nei trumpalaikį grožio efektą”, – knygos „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“ pristatyme kalbėjo jos autorė Guoda Azguridienė.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Anot sveikos gyvensenos tyrinėtojos, nuolat matant reklamas apie „super natūralius“ kremus ir šampūnus, kur tik gėlės iš dangaus krinta, o sudėtyje naftos chemija su naftos chemija, ji nusprendė parašyti knygą, kuri padėtų vartotojui atsirinkti, ką iš tikrųjų tepame ant savo kūno.

Autorė teigia, kad knygos rašymui įkvėpė šiandieninė situacija kosmetikos rinkoje – išpopuliarėjus natūralumo idėjai pasidarė sunku atskirti natūralią kosmetiką nuo įprastinės cheminės. Anot „Livinn – sveiki produktai“ valdybos narės G. Azguridienės, besivystant technologijoms ir keičiantis žmonių vertybėms, labai sparčiai didėja tikrai natūralios kosmetikos pasirinkimas: ir gamintojų, ir asortimento prasme.

Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai
© Organizatorių nuotr.

Knyga sudaryta iš dviejų dalių, kurių pirmoji yra apie kosmetiką kaip reiškinį visuomenėje: gaminimą, vartojimą, atpažinimą. Antroji – apie tiesioginę kosmetikos paskirtį, kaip priemonę odai bei plaukams puoselėti, atskirų kosmetikos produktų bei vartotojų grupių specifiką. G. Azgurdienė knygoje aprašo, kokie yra natūralios ir cheminės kosmetikos skirtumai, jų sudėties, gaminimo būdo ypatybės. Kaip rinktis kosmetiką pagal sudėtį ir kitą gamintojo informaciją. Taip pat kam kosmetika apskritai reikalinga ir kokios jos dalys yra svarbios, priklausomai nuo produkto ir odos specifikos.

Šiuos ir daugelį kitų klausimų knygos pristatyme aptarė jos autorė ir kviestiniai svečiai: vizažistė, tinklaraštininkė ir IKONA.TV grožio rubrikos redaktorė Neringa Šimkutė, plaukų kirpėjas ir stilistas Mikhail Kodesnikov ir tinklaraščio apie natūralią kosmetiką „Natūralus ID“ autorė Džolita Adomkienė. Diskusiją ir knygos pristatymo renginį moderavo televizijos bei radijo laidų vedėja Livija Gradauskienė.

Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai
© Organizatorių nuotr.

Pasak L. Gradauskienės, visos mes ieškome tobulo kremo, kuris pagaliau būtų tas, nuo kurio oda atsigautų ir tai nebūtų tik laikina „apgavystė“, kurią gali pasiūlyti drastiška chemija. Turbūt vienintelis kelias į tai yra kuo natūralesnė kosmetika.

„Čia kaip ir su trokštama figūra – gali savaitę gerti tik vandenį ir ypatingam vakarui susiveržti korsetu, bet iš tiesų patenkinta savimi jautiesi tik po ilgų gerų treniruočių,“ – teigia L. Gradauskienė.

Cheminės kosmetikos pasekmės – neprognozuojamos

G. Azguridienė teigia, kad kosmetiką šiandien naudojame visų pirma dėl grožio. Tai, kad ji nekenkia – jau papildoma sąlyga.

„Šiuolaikinė sintetinė kosmetika ir gaminama taip, kad patiktų: labai maloniai teptųsi, nepasireikštų pastebimai kenksmingais požymiais odai, atrodytų graži, asocijuotųsi su grožiu ir jaunyste. Tačiau ką ji iš tiesų daro odai ir visam organizmui – galime pajusti gerokai vėliau“, – prabrėžia G. Azguridienė.

Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai
© Organizatorių nuotr.

Autorė šiuolaikinę kosmetiką lygina su maisto pramone: kaip maisto pramonėje natūralius aliejus, grūdus, cukrų ir druską nukonkuravo jų rafinuoti analogai, taip ir kosmetikoje natūralius aliejus ir ekstraktus nukonkuravo jų sintetinis pakaitalas. Priežastys tos pačios: juos pigu pagaminti, jie ilgai laikosi, neturi specifinio skonio ir kvapo, juos vartoti gali be stabdžių, nes jie nepasotina – todėl, kad yra tušti. Tačiau anot G. Azguridienės, nepaisant šio radikalaus pokyčio, kiekviena kosmetikos rūšis turi savo pirkėją.

„Vieniems labai svarbu pirkti žinomų prekės ženklų produkciją ir taip asocijuotis su aukšta klase ir jos diktuojamais grožio idealais. Kitiems svarbu tai, kas duoda apčiuopiamą vertę, todėl „du kartus mažiau raukšlių“ – jiems tinka. Tretiems yra svarbu nusipirkti kažką nebrangaus, nes naudoti kosmetiką reikia. Ketvirtiems, daugiausia jaunoms merginoms, norisi visko, o pinigų trūksta, taigi renkamasi, kas pigiausia ir efektingiausia. Ir galiausiai esama tokių žmonių, kurie nori savo odai tinkamos kosmetikos, kuri visai nebūtinai yra garsi ir visai nebūtinai iš karto duoda matomą grožio efektą. Ji tiesiog padeda odai pačiai efektyviai funkcionuoti ir lėtina senėjimo procesą. Ši grupė vartotojų vis labiau gręžiasi į natūralios bei ekologiškos kosmetikos pasiūlą“, – vartotojų skirtumus vardina G. Azguridienė.

Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai
© Organizatorių nuotr.

Kosmetika svarbi sveikatai

Knygoje „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“ autorė analizuoja, kad šiuolaikinėje visuomenėje galioja bendra nuostata: būklę keičia vaistai, o maistas ir kosmetika yra tik dėl grožio, kalorijų ir smagumo.

„Gera kosmetika siekia gydyti ir gydo, nes nuo sveikumo grožis priklauso tiesiogiai. Nesveiki plaukai negali būti gražūs, nes jie nebus nei lygūs, nei purūs, nei blizgantys. Nesveika oda niekaip negali būti graži“, – teigia G. Azguridienė.

Autorei antrina ir plaukų meistras Mikhail Kodesnikov. Kirpėjas pasakoja, kad plaukai nuo natūralių produktų sveiksta lėčiau, bet giliau, lyginant su sintetinėmis priemonėmis, kurias panaudojus efektas būna staigus ir plaukai pasidaro slidūs bei įgyja matinį blizgesį.

Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai
© Organizatorių nuotr.

„Žmonės pamiršo kokie iš tiesų yra sveiki plaukai – standūs, stiprūs, netgi šiek tiek šiurkštūs, turintys daugiau savitumo ir kažkiek nepaklusnumo (kaip pas vaikus), o ne lygūs, glotnūs, nuslopinti fenų ir fiksavimo priemonių. Natūralios priemonės pripildo plauką iš vidaus ir nepalieka nieko ant paviršiaus“, – aiškina plaukų specialistas.

Anot knygos autorės, oda yra sveika, kai ji gali išlaikyti reikiamą drėgmės ir maistingųjų medžiagų balansą bei apsiginti nuo neigiamo aplinkos bei streso poveikio. Kuo oda jaunesnė ir sveikesnė, tuo mažiau jai reikia pagalbos. Vyresniame amžiuje kosmetikos paprastai reikia stipresnės. Tačiau ne dėl grožio efektų, o dėl drėkinamojo, maitinamojo, raminamojo, regeneruojamojo ir apsauginio poveikio.

Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai
© Organizatorių nuotr.

Svarbu gerinti „kosmetikos raštingumą“

G. Azguridienė naujoje knygoje aptaria ir „kosmetikos raštingumo“ ir jos informacijos suvokimo aspektą. Pagal naujausias Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos tendencijas žmonės pradeda domėtis kosmetikos turiniu ir gamintojų „žalumu“, susipažįsta su kosmetikos sertifikavimo reiškiniu ir tai kreipia jų sprendimus natūralios bei ekologiškos kosmetikos naudai.

„Lietuvoje šioje srityje procesai dar stipriai atsilieka. Didžioji dalis žmonių tebemano, kad atitinkamai apipavidalintas įprastinis cheminis kremas, bet „su ramunėlėmis“, ir yra natūrali kosmetika“, – knygoje teigia G. Azguridienė.

Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai
© Organizatorių nuotr.

Anot autorės, Lietuvoje natūralios ir ekologiškos kosmetikos pasiūla yra panaši, kaip kitose Europos šalyse, nors rinkos priežiūros bei tyrimų praktiškai nėra. Natūralia kosmetika prekiaujama ir ekologiškose bei specializuotose parduotuvėse, ir prekybos centruose bei vaistinėse, ir internetu.

„Tačiau masinei prekybai ne visi gamintojai pateikia savo gaminius – mat ten jie turi būti gana universalūs, nereikalaujantys specialisto konsultacijos pasirenkant“, – teigia G. Azguridienė.

„Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“ – tai jau trečioji G. Azguridienės knyga. 2014 m. pristatyta antroji knyga „Maistas. Ką mes darome su juo, o jis su mumis” sulaukė ypač didelio populiarumo ir buvo išleisti du papildomo jos tiražai.

Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai
© Organizatorių nuotr.
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Verslininkė Patricija Gadžijeva: akiniai nuo saulės man primena, kad dažniau ilsėčiausi (3)

Penktadienio vakaro prekybos centre „Akropolis“ įsikūręs optikos salonas „Fielmann“ tiesiog ošė.

Veido priežiūra: valyti ar nevalyti (1)

Grožio srityje pastaruoju metu laužoma daug stereotipų. Kai kurie nebeplauna plaukų, kai kurie nebesiskuta. Kas atsitiktų, jei nepaisytume taisyklės prausti veidą?

Stilistas Kęstas Rimdžius elegantiškoms damoms paskelbė kalėdas (12)

Šeštadienio vakarą salonas „Kukla Beauty“ ūžė – stilistas Kęstas Rimdžius savo klientus sukvietė į kalėdinį vakarėlį.

Ką dovanoti JAI: kalėdinių dovanų gidas

Nežinote, ką išrinkti ir padovanoti mamai, sesei, draugei? Šis gidas gali Jums padėti!

Guoda Azguridienė: kosmetika yra labai svarbi sveikatai

„Kokybiška kosmetika turėtų suteikti daugiau nei trumpalaikį grožio efektą”, – knygos „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“ pristatyme kalbėjo jos autorė Guoda Azguridienė.

Diagnozė: raustanti oda. Ko imtis, kai kremai nebepadeda? (2)

Sunku būtų rasti žmogų, niekada nesusidūrusį su raustančia oda. Tai gali nutikti pabuvus saulėje, susinervinus ar šaltuoju sezonu iš lauko grįžus į šiltą patalpą. Susirūpinti vertėtų jei skruostai kaista ir praėjus kelioms valandoms ar veido raudonis kamuoja nuolatos. Gydytojos Erinės Simanavičienės teigimu, tokie požymiai gali pranešti apie odos ligą rožinę.

Žiemos manikiūro tendencijos: vielos efektas, vieno nago dailė, minimalistiniai potėpiai

Kuriant šaltojo sezono įvaizdį, svarbu ne tik drabužiai, bet ir stilingas manikiūras. Nagų dailės salono meistrai atskleidė, kas gi šį sezoną madingiausia.

Jauninančios šukuosenos: 4 būdai atsukti laiką atgal

Teisingai parinktas kirpimas, plaukų ilgis ir šukuosena gali būti galingas įrankis, sugebantis akimirksniu priversti atrodyti jaunesne, nei esate iš tikrųjų. Ir tai jokiu būdu nereiškia, kad reikėtų grįžti prie ankstyvoje jaunystėje turėtos šukuosenos ar imti pavyzdį iš paauglės dukros!

Estetinės medicinos specialistė išdavė gražios odos paslaptį (3)

„Dažniausia moterų problema – senstanti ir glembanti, papilkėjusi oda, odos tonuso praradimas, pirmosios raukšlės”, – sako Estetinės medicinos specialistė Rasa Marozienė. Pasak specialistės, norint to išvengti praktiškai visoms klientėms specialistai rekomenduoja papildomai vartoti kolageną.

Kasdienė veido odos priežiūra – geriausia prevencija odos problemoms

Dažnai moterys pradeda rūpintis veido oda jau gerokai suprastėjus odos būklei bei pažengus problemoms. Norint turėti sveiką ir gražią odą, reikia spėti užbėgti įvykiams už akių, jiems dar nepasirodžius.