5 mitai apie kūno priežiūrą

Plaukų priežiūros priemonės turi būti to paties gamintojo ir tos pačios linijos. Ir jūs taip manote?

Populiariausius mitus komentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė, odos priežiūros ekspertė Roberta Janulytė.

1. Mitas. Nėra geresnės ir universalesnės grožio priemonės už natūralų aliejų.

Kaip yra iš tiesų? „Aliejus – išties puikus dalykas, kai naudojamas tinkamai. Jis tinka, norint palepinti plaukus ar odą, kaip profilaktinė priemonė. Vis dėlto stipriau veikia serumai. Jie yra koncentruotesnti, juose daugiau veikliųjų medžiagų, skirtų konkrečiai problemai spręsti. Be to, naudojantys natūralias medžiagas, norėdami sulaukti efekto, turi būti kantrūs ir greito poveikio nesitikėti. Natūralios medžiagos veikia labai lėtai, tad rezultatų tenka laukti.“

2. Mitas. Rankas galime tepti kūno losjonu ar bebaigiančiu galioti veido kremu.

Kaip yra iš tiesų? „Rankoms reikia ypatingo dėmesio. Jas mes dažniau plauname, jomis atliekame įvairius darbus, veikiame valymo priemonėmis. Be to, priešingai nei kūno, nuo išorinio poveikio jų nesaugo drabužiai, todėl rankų oda dažniau pažeidžiama vėjo, šalčio, saulės. Tad rankoms reikia stipresnio poveikio priemonių nei kūnui ar veidui. Rankų kremuose būna riebesnio aliejaus (mangų, taukmedžių, kakavų sviesto), keramidų, didesnė drėgmę sulaikančio šlapalo koncentracija.“

3. Mitas. „Jei oda jautri ir labai sausa, ją reikėtų prausti kuo rečiau.“

Kaip yra iš tiesų? „Jautri ir sausa oda išties yra pažeidžiamesnė. Ypač neigiamai ją veikia įvairūs detergentai, putojimą sukeliančios medžiagos, konservantai. Pažeidus viršutinę riebalinę plėvelę, prasideda dehidratacija. Vis dėlto tai nereiškia, kad tokios odos higiena reikia rūpintis mažiau. Tiesiog svarbu parinkti tinkamus prausimo priemones. Jos turi būti kuo natūralesnės, švelnesnės, padedančios atkurti apsauginę hidrolipidų plėvelę. Tai priemonės su įvairiais aliejais, probiotikais. Šie subalansuoja natūralią žmogaus odos mikroflorą, dėl to ji tampa atsparesnė įvairioms bakterijoms, uždegimams. Ir nepamirškite nusiprausę jos palepinti sausai odai skirtu kremu ar losjonu.“

4. Mitas. Plaukų priežiūros priemonės turi būti to paties gamintojo ir tos pačios linijos.

Kaip yra iš tiesų? „Tai viena dažniausių klaidų. Turėkime omenyje, kad šampūnas yra skirtas ne plaukams puoselėti, o galvai plauti, tad ir rinktis jį turime pagal galvos odos būklę. Ji gali būti sausa, riebi, jautri, linkusi pleiskanoti. Jei problemos rimtesnės, padeda serumai. Įtrinami į galvos odą, jie veikia tiesiogiai: maitina ir stiprina plaukų šaknis, suaktyvina „miegančius“ folikulus, dėl to sustiprėja esami plaukai ir ima augti nauji. O štai jei plaukai prarado blizgesį, ėmė šakotis ar lūžinėti, labiau padės iš išorės veikiančios priemonės: kondicionieriai, balzamai, kaukės, aliejus.“

5. Mitas. Jei vanduo iš čiaupo tinka gerti, jis tinka ir odai valyti.

Kaip yra iš tiesų? Priešingai nei kosmetiniai prausikliai, paprastas vanduo odą atgaivina tik trumpam. Džiūdamas jis ne tik išgaruoja pats, bet ir, prisijungdamas vandens molekules, ištraukia drėgmę iš gilesnių odos sluoksnių. Pastebėjau, kad pastaruoju metu moterys yra labai pamėgusios micelinį vandenį, jis atstoja ir valiklį, ir toniką. Rekomenduočiau ir priemones su terminiu vandeniu. Jis ne tik nuvalo odą, bet ir dėl jame esančių mineralų (vario, cinko, geležies) suriša toksinus, tad jie lengviau pašalinami pro poras.

Užsakymo nr.: PT_69126354

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis