Šiuos tris dalykus apie žmogų galime „išskaityti“ iš veido

 (4)
Veidas yra minčių atspindys, o akys – jo interpretatorės“, – sakė romėnų politikas, retorikas, filosofas ir rašytojas Markas Tulijus Ciceronas. Nors jis nebuvo socialinės krypties mokslininkas, moksliniai tyrimai, paskelbti pora tūkstančių metų po jo mirties, patvirtino šį pareiškimą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šypsenos ar mimikų pagalba mūsų veidas gali lengvai išduoti, kaip jaučiamės. Ir ne tik. Pasak sociologų, žmogaus veidais gali perteikti ir esmines charakteristikas apie tai, kokie esame ar kuo užsiimame.

Išskiriami trys pagrindiniai dalykai, kuriuos iš mūsų veido gali „išskaityti“ kiekvienas:

1. Agresija. Iš vyro veido galima matyti, ar jo charakteris yra linkęs į agresiją. Pasak naujausių tyrimų, veido pločio ir aukščio (t.y. kiek siauras ar platus veidas) santykis yra susijęs su agresija. Šiems tyrimams antrina ir reklamos industrija, kuri agresyvaus charakterio vyrus nuolat vaizduoja platesnio veido ir didesnio stoto. Tik dabar tyrimai patvirtino, kad didesnis testosterono kiekis yra susijęs su platesniu žmogaus veidu ir didesniais jo bruožais.

2. Seksualinė orientcija. Naujausi žmogaus veido tyrimai taip pat atskleidė, kad tam tikri veido bruožai yra susiję ir su žmogaus seksualine orientacija. Ištyrus Kanadoje gyvenančius homoseksualus ir palyginus su heteroseksualais, moterys skyrėsi 17 iš 63, o vyrai – 11 iš 63 veido bruožų. Lesbiečių nosys buvo labiau pakilusios (pas vyrus, nosis su pakilusiu galiuku dažniau turi heteroseksualai), jos turėjo daugiau raukšlių aplink burną, mažesnę kaktą ir šiek tiek raumeningesnį veidą nei heteroseksualios moterys. Pas homoseksualius vyrus pastebėtas labiau atsikišęs žandikaulis, trumpesnė nosis (atvirškčiai nei pas homoseksualias moteris), aukštesnė kakta. Tyrėjai sako, jog detalesnis šių tyrimų analizavimas galėtų pagilinti seksualinės orientacijos vytymosi žinias.

3. Asmenybė. Atlikus eksperimentus su 800 savanorių ir išanalizavus jų veidus pagal „Didžiojo penketo“ modelį, paaiškėjo, jog sukalbami ir sąžiningi vyrai nuotraukose turėjo pakilusius antakius, žemą kaktą, dideles akis, ilgus antakius, labiau išreikštą viršutinę lūpą, griežtesnę žandikaulio liniją ir įtemptus burnos raumenis. Mažiau sukalbami vyrai, atvirkščiai, turėjo prie akių labai priartėjusius antakius ir aukšta kaktą, įdubusius skruostus, atsipalaidavusius veido raumenis. Tyrėjai pažymi, jog mažiau sukalbami vyrai atrodė labiau atsipalaidavę ir abejingi.

Kalbant apie moteris, ekstraversija (tipologinė individo savybė, pasireiškianti didesniu dėmesiu) buvo vienintelis reikšmingas veiksnys, susijęs su asmenybe. Moterys su aukštesnio lygio ekstraversija turėjo labiau išsikišusią nosį ir lūpas, didesnius žandikaulio raumenis, atsikišusį smakrą. Mažesnio lygio ekstraversija pasižyminčioms moterims priskirti priešingi bruožai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie mane

Kuo paprastesnis gyvenimas – tuo didesnė laimė? (4)

Didelis pažangumas ne visada yra laimės pranašas gyvenime, sako mokslininkai. Tai kas tuomet garantuoja laimę ir kelia nuotaiką? Ogi tokie paprasti ir visiems prieinami dalykai kaip saulė. Moksliškai įrodyta, kad pavasarį daugeliui žmonių gyvenimas pradeda atrodyti gražesnis.

Dietologė pataria: kaip atsikratyti svorio negrįžtamai? (25)

Atėjus naujiems metams pirmą darbo knygos puslapį skiriame iššūkiams, kardinaliems pokyčiams, kilniems pažadams. Kone kiekviena moteris svajoja numesti bent keletą kilogramų ir tam pasitelkia pačius įvairiausius būdus – dietas, sportą, preparatus.

9 grėsmės laimingai santuokai, o mes joms neteikiame reikšmės... (7)

Nenumokite ranka į šias grėsmes, geriau išanalizuoti situaciją.

Vanduo su citrina rytais: kuo tai naudinga? (6)

Daugelis žmonių vos atsibudę išgeria puodelį kavos. Tačiau mažai kas žino, kaip naudinga rytais išgerti šilto vandens su citrina.

Joga, kalanetika, pilatesas: kaip išsirinkti sau tinkamiausią užsiėmimą?

Visą dieną praleidus prie kompiuterio biurą paliekame pavargę nuo streso, išalkę, prastos nuotaikos, tačiau fiziškai neišsikrovę. Sportuojant ilsisi protas, gerėja nuotaika, gražėja kūno linijos, tad vakarus vis daugiau žmonių nusprendžia leisti sporto salėje ar grupiniuose užsiėmimuose.

14 įpročių, kurie itin patinka aplinkiniams (2)

Kodėl kai kurie žmonės patinka visiems, nors visiškai nesistengia niekam įtikti? O kitiems, nepaisant didelių pastangų, taip ir nepavyksta pelnyti aplinkinių prielankumo?

Emocinį smurtą patiriame ne tik mokykloje, bet ir darbe: kaip elgtis? (40)

Nuolat girdime, jog patyčios mokyklose plinta nesustabdomais mastais – vaikai darosi vis drąsesni, įžūlesni ir piktybiški bendraamžių atžvilgiu. Po kurio laiko sudėtingame psichologiniame klimate subrendę vaikai užima darbo vietas organizacijose, kartu atsinešdami sudėtingą bendravimo kultūrą.

Perskaitykite – tai padės suprasti, kiek gripas yra pavojingas iš tikrųjų (7)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras skelbia, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje sparčiai didėja. Didelį nerimą visuomenėje pasėjo pirmosios gripo aukos.

Pervargimo požymiai – kada privalome sustoti ir atsigręžti į save (24)

Mūsų mintys nuolat užimtos „degančiais“ terminais, stresą keliančiais susitikimais ir kasdieniu bėgimu. Dirbame iki vėlumos, aukojame savaitgalius ir atostogas, kad pasiektume dar geresnių rezultatų, tačiau visiškai pamirštame save.

Artėjantį širdies smūgį išduoda šie simptomai (60)

Ar žinote, kas yra pagrindinė ankstyvos mirties priežastis šių laikų pasaulyje? Tai širdies smūgis. Įtemptas gyvenimo būdas, įprotis valgyti nesveiką maistą, amžinas neišsimiegojimas… Mes patys labai stipriai prisidedame prie šio negalavimo vystymosi, kuris su kiekvienais metais darosi vis pavojingesnis.