Kokie vaisiai ir daržovės yra kalorijų bomba?

 (10)
Sakote, kad norint išlaikyti dailias kūno linijas, vaisių ir daržovių galima šveisti tiek, kiek širdis geidžia. Būkite apdairios: kai kurie šios grupės produktai slepia tikrą kalorijų užtaisą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar žinote, kad yra tokių vaisių ir daržovių, kurių 100 g yra daugiau nei 100 kilokalorijų? Apie juos - plačiau:

Saldžiosios bulvės

Kokie vaisiai ir daržovės yra kalorijų bomba?
© Shutterstock nuotr.


100 g yra 111 kilokalorijų. Skanaujamos saikingai, jos pasitarnaus ruošiant skanius ir maistingus pietus. Be to, ar žinojote, kad saldžiosiose bulvėse yra beveik tiek pat betakarotino, kaip ir morkose? Tad jei rūpinatės savo regėjimu, kalorijų skaičiuoklę šiek tiek atidėkite į šalį.

Šviežios datulės

Kokie vaisiai ir daržovės yra kalorijų bomba?
© K.Stalnionytės nuotr.


100 g yra 114 kilokalorijų. Visgi jas atperka puikus vitaminų ir mineralinių medžiagų kokteilis. Jos puikiai tiks negalinčioms be saldumynų, tuo tarpu arabai prieš miegą pataria suvalgyti penkias datules. Jose gausu amino rūgšties triptofano, užtikrinančio ne mažiau saldų ir ramų miegą.

Česnakai

Kokie vaisiai ir daržovės yra kalorijų bomba?
© Fotolia nuotr.


100 g yra 142 kalorijos. Laimė, tokį kiekį česnakų vienu kartu galėtų sudoroti nebent ponas Drakula. Tuo tarpu visos, norinčios išvengti su šalčiais grėsmingai besiartinančių peršalimo ligų, juos turėtų dažniau įtraukti į savo racioną.

Žaliosios alyvuogės

Kokie vaisiai ir daržovės yra kalorijų bomba?
© Shutterstock nuotr.


100 g yra 145 kilokalorijos. Vis dėlto tai nėra priežastis neįtraukti jų į kito vakarėlio meniu. Palyginus su juodosiomis alyvuogėmis, 100 g slepiančiomis 294 kilokalorijomis, jos tėra maža gardi nuodėmė. Maža to, šalia visų naudingųjų savybių jos puikiai apsaugo nuo pagirių.

Avokadai

Kokie vaisiai ir daržovės yra kalorijų bomba?
© Shutterstock nuotr.


100 g yra 219 kilokalorijų. Dėl visko kaltas didelis riebalų kiekis (net 32%), todėl besilaikančios dietos šią daržovę turėtų vartoti saikingai. Nepaisant to, avokadai atstos sotų ir sveiką užkandį neturinčioms laiko ir dėl įtempto gyvenimo būdo dažniau gyvenančioms lėktuvuose nei namuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie mane

Kuo paprastesnis gyvenimas – tuo didesnė laimė? (4)

Didelis pažangumas ne visada yra laimės pranašas gyvenime, sako mokslininkai. Tai kas tuomet garantuoja laimę ir kelia nuotaiką? Ogi tokie paprasti ir visiems prieinami dalykai kaip saulė. Moksliškai įrodyta, kad pavasarį daugeliui žmonių gyvenimas pradeda atrodyti gražesnis.

Dietologė pataria: kaip atsikratyti svorio negrįžtamai? (25)

Atėjus naujiems metams pirmą darbo knygos puslapį skiriame iššūkiams, kardinaliems pokyčiams, kilniems pažadams. Kone kiekviena moteris svajoja numesti bent keletą kilogramų ir tam pasitelkia pačius įvairiausius būdus – dietas, sportą, preparatus.

9 grėsmės laimingai santuokai, o mes joms neteikiame reikšmės... (7)

Nenumokite ranka į šias grėsmes, geriau išanalizuoti situaciją.

Vanduo su citrina rytais: kuo tai naudinga? (6)

Daugelis žmonių vos atsibudę išgeria puodelį kavos. Tačiau mažai kas žino, kaip naudinga rytais išgerti šilto vandens su citrina.

Joga, kalanetika, pilatesas: kaip išsirinkti sau tinkamiausią užsiėmimą?

Visą dieną praleidus prie kompiuterio biurą paliekame pavargę nuo streso, išalkę, prastos nuotaikos, tačiau fiziškai neišsikrovę. Sportuojant ilsisi protas, gerėja nuotaika, gražėja kūno linijos, tad vakarus vis daugiau žmonių nusprendžia leisti sporto salėje ar grupiniuose užsiėmimuose.

14 įpročių, kurie itin patinka aplinkiniams (2)

Kodėl kai kurie žmonės patinka visiems, nors visiškai nesistengia niekam įtikti? O kitiems, nepaisant didelių pastangų, taip ir nepavyksta pelnyti aplinkinių prielankumo?

Emocinį smurtą patiriame ne tik mokykloje, bet ir darbe: kaip elgtis? (40)

Nuolat girdime, jog patyčios mokyklose plinta nesustabdomais mastais – vaikai darosi vis drąsesni, įžūlesni ir piktybiški bendraamžių atžvilgiu. Po kurio laiko sudėtingame psichologiniame klimate subrendę vaikai užima darbo vietas organizacijose, kartu atsinešdami sudėtingą bendravimo kultūrą.

Perskaitykite – tai padės suprasti, kiek gripas yra pavojingas iš tikrųjų (7)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras skelbia, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje sparčiai didėja. Didelį nerimą visuomenėje pasėjo pirmosios gripo aukos.

Pervargimo požymiai – kada privalome sustoti ir atsigręžti į save (24)

Mūsų mintys nuolat užimtos „degančiais“ terminais, stresą keliančiais susitikimais ir kasdieniu bėgimu. Dirbame iki vėlumos, aukojame savaitgalius ir atostogas, kad pasiektume dar geresnių rezultatų, tačiau visiškai pamirštame save.

Artėjantį širdies smūgį išduoda šie simptomai (60)

Ar žinote, kas yra pagrindinė ankstyvos mirties priežastis šių laikų pasaulyje? Tai širdies smūgis. Įtemptas gyvenimo būdas, įprotis valgyti nesveiką maistą, amžinas neišsimiegojimas… Mes patys labai stipriai prisidedame prie šio negalavimo vystymosi, kuris su kiekvienais metais darosi vis pavojingesnis.